BAŞKAN KARABACAK’TAN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlarken Soma’da yaşanan felaket nedeniyle tüm ülkede buruk bir bayram yaşandığına dikkat çekti.
19 Mayıs 2014, Pazartesi - 16:53

 

 

 

Mesajına Manisa’nın Soma ilçesindeki maden ocağında meydana gelen üzücü kazada hayatını kaybeden maden işçilerine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ,yaralılara da acil şifalar dileyerek başlayan Başkan Karabacak,”millet olarak büyük bir üzüntü yaşadığımız bu tür olayların bir daha tekrar etmemesini temenni ediyorum.Tüm yurtta olduğu gibi Darıca da da bu üzücü olay sebebiyle tüm etkinlikleri iptal ettik.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla andığımız bu gün milli mücadele açısından son derece önemli bir gün olarak tarihe kazınmıştır.Bu önemli gün bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin başlangıcı olmuştur. Bu tarihten itibaren milletimiz, varlığını esaret altında sürdürmeyeceğini ve kutsal vatan topraklarındaki işgale izin vermeyeceğini tüm dünyaya haykırmış ve Kurtuluş Savaşıyla birlikte bunu tüm dünyaya göstermiştir.

 

 

Bağımsızlığımızın sembolü olan bu önemli günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk Gençliğine armağan ederek gençlere ne kadar önem verdiğini göstermiştir. O yüzden şehitlerimizin kanlarıyla yoğrulmuş bu toprakları ve Cumhuriyet’i yaşatmak ve daha da geliştirip yarınlara, gelecek kuşaklara taşımak başta gençler olmak üzere hepimizin en önemli görev ve sorumluluğudur.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramını  tebrik ediyorum.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki