Başkan Demirci, Esnaflarla Buluştu

07 Mayıs 2015, Perşembe - 15:13

 

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Fatih Caddesi esnafı ile bir araya geldi. Geçtiğimiz günlerde Fatih Caddesi’nde esnafları ziyaret eden ve Fatih Caddesi hakkında en kısa sürede bir araya gelerek yapılacak düzenlemeleri konuşacaklarını ifade eden Demirci, bu sözünü gerçekleştirerek Ziverbey Restaurantta düzenlediği kahvaltılı programda esnaflarla buluştu.

Yaşanabilir Bir Çayırova

Çayırova’nın gelişiminde her zaman halkın taleplerini, esnafların görüşlerini, sivil toplum kuruluşları ve kurumlarla iş birliği içerisinde yol izleyeceklerinin vurgusunu yapan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, düzenlenen toplantıda esnaflarında görüşlerini aldı. Yapılanlar, devam eden çalışmalar ve projeler hakkında sunumuna başlamadan önce toplantıya katılım sağlayan esnaflara teşekkürlerini ileten Belediye Başkanı Şevki Demirci, “1 yıl 1 aylık bir süreyi geride bıraktık. Seçim sürecinde de söylediğim gibi önceliğimiz belediyemizin mali yapısını güçlendirmekti. Bugün baktığımızda borçsuz bir belediye ile hizmet üretmeye, vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılayacak bir ilçe oluşturmaya çalışıyoruz. Tesisleşme anlamında gelişim gösteren bir Çayırova’yı sorunsuz bir altyapı ve üstyapı ile destekliyoruz. Çalışmalarımız ilçemizin dört bir yanında devam ediyor. Projelerimizin temellerini atma adına heyecanlı bir döneme girdiğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu çerçevede öncelikli olarak Fatih Caddesi’nin durumu, yapılacak yenilikler ve diğer çalışmalarımız hakkında sizleri bilgilendirmek, sizlerin taleplerini dinlemek için bir araya geldik” dedi.

 

Selamlama konuşmasının ardından sunumuna başlayan başkan Demirci, yapılanlar, devam eden çalışmalar ve projeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Yoğun bir katılımla başlayan toplantıda sunumuna slayt eşliğinde başlayan Demirci, 1 yıllık bir süreçte yine hizmet üreterek Çayırova’ya yatırımları kazandırdıklarını söyledi. Belediyenin mali yapısını güçlendirirken hizmet üretmeyi de ihmal etmediklerinin altını çizen Demirci, yaşanılabilir bir ilçe oluşturmaya çalıştıklarını kaydetti.

Esnaflarımızı Önemsiyoruz

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda önceliği belediye hizmetlerinin anlatımına veren Demirci, toplantının ikinci bölümünde Fatih Caddesi hakkındaki sunuma geçti. Caddenin yeniden düzenlenmesi konusunu esnaflarla görüşmeden önce, esnaflara yeni caddenin görünümlerini ve detaylarını aktaran Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Fatih Caddesi’nin Çayırova’nın vizyonu konumunda olduğunu ve yapılacak kent meydanı ile caddenin kent meydanı merkezli bir noktaya ulaşacağını belirtti. Fatih Caddesi’ndeki eksiklikleri tamamlayacak bir çalışma sergileyeceklerini ifade eden Demirci, sunumda yer alan görselleri katılımcılarla paylaşarak esnafları önemsediklerini belirtti.

Toplantının son bölümünde esnafların sorularını da yanıtlayan başkan Demirci, gelen soruları birer birer not aldırarak çözüm üreteceklerini söyledi. Çayırova’nın her bir noktasının kendileri için önemli olduğuna vurgu yapan Demirci, yeni bir Çayırova’nın inşasında herkesin söz sahibi olduğunu ve bu anlayışla yola devam ettiklerini dile getirdi.

Ortak Akılla Hizmet Üretiyoruz

Ziverbey Restaurantta düzenlenen programa AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’de katıldı. Başkan Demirci’nin ardından söz alan Şeker, öncelikle düzenlenen toplantının çok verimli geçtiğini söyledi. Bu konuda başkan Demirci’yi tebrik eden ve teşekkürlerini sunan Şeker, Çayırova’nın gittikçe büyüyen ve gelişen bir ilçe olduğunun altını çizdi. Hükümet çalışmalarından da bahseden Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, “Artık büyük bir Türkiye var. Geçmişe bakıldığında çöplerin bile toplanılamadığı yerel yönetim sınırlarını biliyoruz. Ama 14 yıllık bir süreçte yerel ve mahalli idareler hizmetlerini kat kat arttırdı. Bugün Çayırova’ya baktığımızda görüyoruz ki kısa sürede büyük bir gelişim gösterdi. Bu gelişime hükümetimiz, büyükşehirimiz ve Çayırova Belediye’miz büyük bir hizmet seferberliği ile katkı sağladı” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki