Başkan Akkuş Gürledi

17 Aralık 2014, Çarşamba - 17:05

Milliyetçi Hareket Partisi Çayırova İlçe Başkanı İsmail AĶKUŞ Milliyetçi Hareket Partisinin Kocaeli genelindeki ve özelde Çayırova  İlçe Kongresi ile ilgili Çok sert açıklamalarda bulundu.
İlçe Başkanı İsmail AKKUŞ  yaptığı açıklamada ;
Hepinizin malumu olduğu üzere Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinin aldığı karar doğrultusunda önce İlçe Başkanlıkları  daha sonra İl Başkanlıkları olmak üzere  bir kongre kararı alındı ve bu karar doğrultusunda ilimizde de kongreler gerçekleşmektedir. Bugüne kadar tamamlanan kongrelerde sandıktan çıkan arkadaşlarımıza başarılar dilerken bu seçimlerin bir kaybedeninin olmadığını hepimizin müşahede  ettiğini belirtmek isterim.
Ancak bütün güzelliklerine rağmen kongre sürecinin bazı ilçelerimizde  farklı sancılara sebep olduğu da gün yüzüne çıkmaya başlamıştır. Kongre sürecine girildiği zaman yaptığımız  açıklama da yeniden aday olmayacağımızı, aday olan ve kazanan arkadaşlarımıza her türlü desteğimizi  sürdüreceğimizi,
ancak olumsuz herhangi bir durumla karşılaşırsak ta  aday olmama kararımızı yeniden gözden geçireceğimizi gerek teşkilatımla gerekse siz değerli basın mensupları kanalıyla kamuoyuyla paylaştık .
Fakat son günlerde aldığımız bazı  duyumlar bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamayan Çayırova Teşkilatımızda, ilçemiz ve teşkilatımızla alakası olmayan bir takım çevrelerin bazı tasarruflarda bulunduğu yönündedir. Oncelikle herkes şunu bilmelidir ki ; Çayırova asla birilerinin ufak hesaplarının bir parçası olarak görebileceği bir ilçe olmamıştır, olmayacaktır. Siyasi hayatını bu kaygan zeminde çeşitli kaypaklıklarla sürdürenler,  kapalı kapılar ardında yaptıkları pazarlıklara  Çayırova Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatını dahil etmek gibi bir gafletin içine girmesinler.
Milliyetçi Hareket Gönül Hareketidir
Helal lokma yemişlerin, helal lokmasını paylaşmışların, vefakâr, ahlaklı, karakter sahibi olanların evidir.
Şahsi İstikbali, siyasi ikbal ve koltuk sevdası olanların, teşkilatı sadece kongre zamanlarında bilenlerin, hatırlayanların bu harekette yeri yoktur. Bu tür kişilere de asla fırsat verilmeyecektir. Bulundukları İlçeler de aday olan arkadaşlarımız önceliklerinin kendi teşkilatları olduğunu bilmelerine rağmen kendi teşkilatlarından daha çok Çayırova Milliyetçi Hareket partisi Teşkilatı ile ilgili tasarruflarda ve taahhütlerde  bulunduklarını duyuyoruz.
Buradan herkese sesleniyorum ne genel de Milliyetçi Hareket Partisi  Genel Merkezi ne de özelde Çayırova İlçe Başkanlığı asla bu tasarruf ve taahhütlerin  içinde olmayacaktır.
Çayırova da İlçe başkanlığı yarışını kazanan arkadaşımız her kim olursa olsun, teşkilatımızın  ilk ve en önemli kriterinin; gerek il Başkanlığı seçiminde, gerek genel seçimlerde ve gerekse de bundan sonraki alınacak bütün kararlarda, liyakat olduğunu, bulunduğu makamı temsil edemeyeceğine inandığı hiç kimseyle beraber hareket etmeyeceğini tüm kamuoyunun bilgilerine arz ederim.
Özellikle önümüzdeki kongre Sürecinde Delegasyon üzerinde hegomonya kurmak isteyenlerin,
Çayırova ilçe Teşkilatına uğramayıp, Köşe bucak kulis yapanların
hadlerini bilip, ayaklarını denk almaları lazımdır.
Herkes kendi işine bakmalı Edep, haya ve had sınırını aşmamalı. Çayırova Teşkilatları asla kimseyle dirsek temasında bulunup kirli pazarlık içinde olmamıştır ve bundan sonra da olmayacaktır. Bundan herkes emin olsun.
Özetle şunu belirtmek istiyorum ki ;
Milliyetçi Hareket Partisi  Çayırova İlçe Başkanlığının ne içerisinde bulunduğumuz kongre sürecinde, ne önümüzdeki seçimlerde, ne de bundan sonraki hiç bir durumda kimseyle bir göbek bağı olmayacaktır.
Aslolanın davaya sadakat, erdem, ahlak ve adamlık olduğunun bilinciyle hareket eden Çayırova Milliyetçi Hareket Partisi bugüne kadar ki dik ve asil  duruşundan asla taviz vermeyecektir. Herkesin bunu bilerek konuşması ve hareket etmesi için ben Çayırova İlçe Başkanı İsmail AKKUŞ olarak gereken neyse onun yapılacağı hususunu tüm kamuoyuna ilanen  duyurmayı bir borç ve görev bilirim dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki