BAŞHEKİM YAŞAR FARKI !

Darıca Farabi Devlet Hastanesinin yeni Başhekimi Dr. Hikmet Yaşar dün akşam Hasatenede verdiği iftar yemeği ile Gebze bölgesi basınının huzuruna çıktı
09 Temmuz 2015, Perşembe - 11:12

Gebze bölgesindeki gazete sahipleri ve basın çalışanları ile iftar yemeğinde buluşan Dr. Hikmet Yaşar Farabi Devlet Hastanesinin genel durumu ve hasta bakım kapasaitesi hakkında bilgi verdikten sonra bundan sonraki hedeflerini açıkladı..

Doktoru, hemşiresi, hastabakıcısı ve diğer personeli ile toplam 1100 kişi ile Gebze bölgesine sağlık hizmeti verdiklerini dile getiren Dr. Yaşar "Günde ortalama 16 bin kişiye sağlık hizmeti veriyoruz. Önceliğimiz ve amacımız bu hizmeti verirken hastalarımızın memnuniyeti ve biran önce sağlıklarına kavuşmalarıdır" dedi..

Aslen Siirtli olmasına rağmen Darıca'da büyüyen, ilk ve ortaokulu Darıca'da, liseyi ise Gebze Anadolu lisesinde okuduktan sonra İstanbul Çapa Tıp Fakültesinde tahsilini devam ettirerek doktor olan Hikmet Yaşar, ihtisasını Kocaeli Üniversitesinde tamamladıktan sonra Tatvan'da doktorluk yapmış ve Kocaeli Körfez Devlet Hastanesinde Başhekimlik görevinin akabinde büyüdüğü ilçenin en büyük devlet hastanesine Başhekim olarak atanmış..

"Yetiştiğiniz kente doktor olarak dönmek nasıl bir duygu" şeklindeki sorumuza cevap veren Dr. Hikmet Yaşar "insanı mutlu eden gurur veren bir duygu. Zaten gerek Tıp tahsilim gerekse de Doktırluk yaşantım boyunca da Darıca'ya her geldiğimde Darıcalılar beni her gördükleri yerde sağlıkları ile ilgili problemleri bana aktarır ve çözüm konusunda yardım isterlerdi. O zaman ki olanaklarım dahilinde hepsine yardımcı olmaya çalışırdım. Şimdi ise daha geniş olanaklarla o insanlarımıza yardım edebilmek beni inanılmaz derecede mutlu ediyor." dedi..

KÖTÜ PROPAGANDA KİMSEYE BİR ŞEY KAZANDIRMAZ

Darıca Farabi Devlet Hastanesinin Gebze bölgesinin sağlık sorununa önemli ölçüde hizmet verdiğini dile getiren Başhekim Hikmet Yaşar "Geçtiğimiz aylarda kuş gribi ve yeni doğan bir çocuğun başka bir yeni doğan çocukla kimliğinin karıştırıldığı iddiaları ile Hastanemizin ismini karalamaya çalışanlar oldu. Bunlar iyi şeyler değil. Bu tür karalamalar kimseye bir şey kazandırmaz. Kuş gribi olmak ile diğer hastalıklar arasında bir fark yok. Kuş gribi vakasını bir hastane hakkında kötü bir şey gibi lanse etmek hem o hastaneye hem de o hastaya yapılabilecek en kötü bir şeydir. Bizlerin görevi kapımızdan içeriye giren her hastamızı Tıbbın yeterli olduğu derecede sağlığına kavuşturabilmektir. Çocukların kimliğini karıştırılması gibi bir vakanın gerçek olmadığı da daha sonra ortaya çıktı" dedi..

ARAŞTIRMA HASTANESİ OLMAK GÜZEL BİR ŞEY

Bakanlığın, Darıca Farabi Devlet Hastanesinin "Bölge Araştırma Hastanesi"ne dönüştürülmesi şeklinde bir fikrinin olmasının son derece sevindirici bir gelişme olduğunu ifade eden Dr. Yaşar "Böyle bir şeyin gerçekleşmesi hem bir Darıcalı olarak hem de bu hastanenin başhekimi olarak beni çok mutlu eder. Gebze bölgesinde 800 bin insan yaşıyor. Gebze bölgesi devasa sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapıyor. Darıca Farabi Devlet Hastanesinin, Araştırma Hastanesi haline dönüştürülmesi bu bölgeye ve bu bölgede yaşayan insanlara sağlık açısından çok çok önemli katkılar sunar" dedi..

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki