Baroya taze kan

Kocaeli Barosu’nda yemin ederek ruhsatnamelerini alan Mihriban Yağmur Yavaş ve Hakkı Ercan ile birlikte üye sayısı 1191 oldu
05 Şubat 2015, Perşembe - 13:47

Kocaeli Barosu’nda yapılan yemin töreni ile Mihriban Yağmur Yavaş ve Hakkı Ercan yemin ederek ruhsatnamelerini aldı. İki avukatın yemin etmesiyle birlikte Kocaeli Barosu’nun üye sayısı 1191 oldu. Gençleşen baroda yeni üyelerine yemin ettiren ve ruhsatnamelerini veren Baro Başkanı Avukat Sertif Gökçe, yeni avukatlara nasihatlerde bulundu. Gökçe, arkadaşlarının meleklerini yerine getirirken ilkeli olmalarını ve bu ilkelerden asla ödün vermemelerini istedi.  

İŞİ YARIDA BIRAKMAMALI

Yemin töreninde konuşan Baro Başkanı Avukat Sertif Gökçe, genç arkadaşlarının ciddi emek sarf ederek bu noktaya geldiklerini kaydetti. Staj dönemlerinde bilgi, birikimlerini gençlerle paylaşan meslektaşlarına teşekkür eden Gökçe, “İnsan her işi başarabilir. Ama sevdiği işte daha başarılı olur. Avukat işini en iyi şekilde yapmalı. İşi küçük ve değersiz görmemeli. Her işi itinayla yapmalı ve yarıda bırakmamalı. İyi bir avukat her zaman doğruyu söyler ve işi asla şansa bırakmaz. Her zaman paylaşımdan yana olur. Topluma ve ailesine karşı sorumluluk hisseder” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki