Baroya 2 yeni avukat

07 Ocak 2016, Perşembe - 13:34

 

Avukatlık stajını tamamlayan Türkü Ekin Şenyer ve Hatice Yılmaz yemin ederek avukatlık ruhsatnamelerine kavuştu. Böylece Kocaeli Barosu’na kayıtlı avukat sayısı bin 273 oldu.

Avukatlık stajını Avukat Çiğdem Demircan ve Niger Mete’nin yanında yapan Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nden mezun Türkü Ekin Şenyer ile avukatlık stajını Avukat Ahmet Şahin’in yanında yapan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Hatice Yılmaz baro binasında gerçekleştirilen yemin töreni ile ruhsatnamelerine kavuştu. Kocaeli Barosu ailesine katılan 2 yeni avukat ile baroya kayıtlı avukat sayısı bin 273 oldu. Genç avukatların yemin töreninde Baro Başkanı Sertif Gökçe, genç avukatların aileleri ve staj gördükleri avukatlar katıldı.

AYDINLIK KAZANACAK

Programda bir konuşma yapan Kocaeli Barosu Başkanı Sertif Gökçe, “Türkiye’de hukukun içinde bulunduğu karanlık manzaranın heyecanınızı, umudunuzu, kırmasına, sizleri karanlığa sürüklemesine izin vermeyin. Siz değerli meslektaşlarımın aydınlığa güvenerek söylemekteyim ki bu karanlık elbet ışığa erecektir. Ancak bu güvenin haklı çıkması, mutlak birik ve dayanışma içinde mücadele etmemizle mümkün olacaktır. Bu nedenle baromuzun tüm faaliyetlerinize katılmanızı, çalışmalar yapmanızı, düşünce ve eleştirilerinizi bizimle paylaşmanızı önemle rica ederim” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki