Baro’dan CHP’ye Ziyaret

27 Ocak 2016, Çarşamba - 23:01

Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a tebrik ziyaretinde bulundu

Kocaeli Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe ve yönetim kurulu, baroya kayıtlı avukat olan ve CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyarette CHP Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür ve CHP Kocaeli İl Sekreteri Hüseyin Acurman da başkan Cengiz Sarıbay ile birlikte baro heyetini karşılayanlar arasında yer aldı. Ziyarette konuşan Gökçe, “Cengiz abinin bu önemli göreve seçilmesine çok sevindik. Bugün de buraya bütün yönetim kurulu üyeleri ile gelerek kendisini tebrik etmek istedik. Ülkemiz çok zor bir zamandan geçiyor. Cengiz başkanımızın yapacağı çalışmalar hem ülkemiz için hem de kentimiz için faydalı çalışmalar olacaktır” ifadelerini kullandı.

BAŞKANIN EMRİNDEYİM

Baro başkanının kendisini ziyareti sırasında konuşan CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Mensup olduğum baronun başkanını ve yönetim kurulunu ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. 11 yılımı oraya verdim. Başkanlığını da yaptığım bir kurum. Bundan sonra baro başkanımızın emrindeyim. Bir isteği varsa bizden sadece söylemesi yeterlidir” diye konuştu. Ülke gündemine değinen Sarıbay, “Ülkemiz son zamanlarda zor durumda. Her şey sarpa sarmış halde. İçte ve dışta izlenen siyasetten dolayı zor durumdayız. Bunun üstüne bir de anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi tartışmaları var. Darbe anayasasının değişmesini biz de istiyoruz ama önümüze neler getireceklerini bilmiyoruz. Ayrıca Başkanlık sisteminin de dışarıdaki örneklerle aynı olmadığını ve bize özgü olacağını söylüyorlar. Zaten başkanlık varmış gibi ülkeyi yönetiyor malum şahıs, bir de bunu yasal hale getirirse vay bizim halimize” şeklinde konuştu.

REZİL OLDUK

Sarıbay, “Kişisel özgürlüklerimize çok fazla müdahale ediliyor. Gazeteciler görüşlerinden dolayı hapse atılıyor. Son zamanlarda Kocaeli’de örneğini gördüğümüz Akademisyenlerin gözaltına alınması olayı var ki bu çok vahimdi. Üniversiteleri suskunluğa itmek istiyorlar. Akademisyenlerin görüşlerine katılmazsınız, ben de açıklamalarına katılmıyordum, ancak düşüncelerini ifade etme özgürlükleri olmalı. Profesör olmuş insanları bir sabah evlerinden almak doğru bir hareket olmadı. Herkese rezil olduk. Çağırsaydınız onlar zaten gelir ifadelerini veririlerdi. Her şeye rağmen güzel günlerin geleceğini umut ediyorum. Şairin de dediği gibi, görmediğimiz günler güzel günler olsun” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki