Balıkçı barınağı yargıya taşındı

02 Temmuz 2015, Perşembe - 17:44

Darıca Belediyesi’nin Dudayev Parkı’nın yanında yaptırdığı balıkçı barınağı, mahkemelik oldu. Darıca Belediyesi barınağı Darıca Su Ürünleri Kooperatifi’ne vermekten cayınca kooperatif mahkemeye başvurdu.

Darıca Belediyesi’nin Dudayev Parkı’nın yanında yaptırdığı balıkçı barınağı, mahkemelik oldu. Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre Darıca Belediyesi bu barınağı tamamladıktan sonra Sınırlı Sorumlu Darıca Su Ürünleri Kooperatifi’ne devredecekti. Ancak belediye bir süre sonra bu fikrinden caydı. Barınağı özel sektöre devretmeyi yeltendiği sanılan belediyenin bu hamlesine karşın kooperatif de boş durmadı ve belediyenin bu refleksine karşın yürütmeyi durdurma kararının alınması için mahkemeye başvurdu. 

MAHKEME KARARI BEKLENİYOR
Şimdi konuya ilişkin olarak mahkemenin alacağı karar bekleniyor. Öte yandan Eskihisar Köyü’ndeki balıkçı barınağının kooperatif tarafından işletildiği, emsal örneklerde de bu tip yerlerin bulundukları ilçelerdeki kooperatiflerin sorumluluğunda olduğu göz önünde bulundurulduğunda Darıca Belediyesi’nin tercihini aksi yönde kullanması ilginç oldu. Kooperatifin yargıya yürütmeyi durdurma kararı çıkması için yaptığı başvurunun ne sonuç vereceği de kısa süre içinde belli olacak.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki