Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı ve aynı zamanda MÜSİAD Yüksek İstişare kurulu üyesi olan Hasan BÜYÜKDEDE Gebze MÜSİAD ile telekonferansta bir araya geldi.

 Toplantı Şube Başkanı Serkan BEYAZ'ın selamlama ve teşekkür konuşması ile başladı.

 BEYAZ ,İnsan sağlığını birinci sıraya alarak üretim ve sanayi çarklarının dönmeye devam etmesinin önemli olduğunu ifade ederek, üretimini arkalıksız sürdüren ve birçok ülkeye yardım gönderen Türkiye’nin süreçten güçlü  çıkacağını ifade etti.

 Ardından sözü alan MÜSİAD Genel Merkez Üst Kurul Başkanı Oktay DEDE MÜSİAD’ ın bütün şube ve birimleri ile sahada olarak süreci yönettiklerini ifade ettiler.

 

Toplantıda Bakan Yardımcısı Hasan BÜYÜKDEDE

MÜSİAD’ ın bütün şubeleri ile yürüttükleri faaliyetler için teşekkür ederek konuşmalarına devam etti.

 

 BÜYÜKDEDE,Bütün illerde olduğu gibi bölgemizde Sanayi il müdürlüklerimiz koordinasyonunda ciddi çalışmalar yapıldığını ifade etti.

 

Kocaeli ve Gebze'nin sanayii üssü olması hasebiyle ayrıca ilgilendikleri,

Fabrikalarda Koronavirüs testleri yapıldığını, Bölgemizde Vaka sayılarının çok az olduğunu, sanayicilerimizin Yasaklı günlerinde, Çalışmaları konusunda önlerini açarak il müdürlüklerimiz ve valiliklerimiz ile çalışmalarını sağladıklarını ifade ettiler.

 

 Bakan, özellikle Sanayicilerimizin, iş dünyamızın BİZBİZE yeteriz kampanyasına yaptıkları ciddi destekleri ifade ettiler.

 

BÜYÜKDEDE ,Bu süreçte Tarım ile sanayinin bir biri ile entegre olması gerektiğini gördüklerini bu anlamda Tarım bakanlığımız ve Sanayi Bakanlığımız ciddi bir iş birliğinin içerisine girdiklerini ifade ettiler.