Bakan Işık, kimlerin aday olamayacağını açıkladı

19 Ekim 2014, Pazar - 11:13

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Ak Parti Kocaeli il teşkilatının 13. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Kocaeli'de düzenlenen toplantıda konuştu ve tüm teşkilatları uyardı.. Bakan Işık;  İlçe başkanlığına ve il yöneticiliğine aday olacak isimleri açık açık uyardı ve başkasının finansmanıyla ilçe başkanlığına soyunan adaylara ve belediyelerde iş takipçiliği yapacak il yöneticilerine kapıyı göstereceklerini söyledi..

İŞ TAKİPÇİLİĞİ YAPACAK OLANLARI ARAMIZA ALMAYACAĞIZ.. 

AK Parti’nin 13 yaşında olduğunu ve 12 yıldır da iktidar olduğunu hatırlatan Işık:“Bu süreç içerisinde AK Parti’nin başarısının en temel faktörü, partinin ilkeler merkezli hareket etmesidir.  En önemli ilkemiz dürüstlüktür. İktidarlarda bazen teşkilatlar kamudan pay kapmak için araç olarak görülür. Hiç kimse teşkilatlar aracılığıyla hak etmediği bir şeyi talep etmeyecek. Kongre sürecini bu noktada bir fırsat göreceğiz. Eğer içimizde kamu malına haksız olarak el uzatan varsa, bunları bu süreçte kesinlikle kenara koyacağız, yollarımızı ayıracağız. Eğer içimize ben şuradan daha iyi iş görürüm mantığıyla gelecek olan varsa onlara da müsaade etmeyeceğiz. Biz milletin bize verdiği emanete ihanet etmeme noktasında yeminliyiz. Kim bunun aksine hareket ederse o arkadaşımıza müsaade etmeyeceğiz, ‘yolumuz ayrılıyor’ diyeceğiz.”

Açık söylüyorum, eğer ekonomik olarak kendi kendine yeterli olmayan varsa kendisi ayrılacak. Eğer ‘ben başkasının finansmanıyla ilçe başkanlığı yapacağım’ diyen varsa onlar şimdiden ‘bana müsaade’ demesi lazım.

“İl yönetiminde görev alıp da belediyelerden iş takibi yapacak arkadaşımız varsa onları kesinlikle aramıza almayacağız, almamalıyız. Bu noktada büyük bir hassasiyeti her birimiz göstermek durumundayız. İnanıyorum ki bu hassasiyet özellikle o 17-25 Aralık sürecindeki karşı karşıya kaldığımız o haksız kaldığımız eleştiriler noktasında da bizi bir kez daha bu noktayı düşünmemizi gerektiriyor. Gerçekten hiçbir işe bulaşmamış insanlara bile ne kadar büyük iftiraların, çamurların atıldığını o süreçte gördük. Onun için bu kongre sürecinde daha dikkatli olmak, bu konuda hiçbir şekilde insanların kafasında soru işareti bırakmayacak bir netliği, net bir tavrı ortaya koymak durumundayız.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki