BAKAN IŞIK KANDIRA YOLU İÇİN TARİH VERDİ

BAKAN IŞIK KANDIRA YOLU İÇİN TARİH VERDİ
28 Şubat 2016, Pazar - 15:58

İhalesi tamamlanan ve 19 Şubat’ta da protokolüne imza konulan İzmit-Kandıra arası duble yol hakkında açıklama yapan bakan Fikri Işık, “Yakında ilk kazmayı vuracağız” dedi

Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Fikri Işık, daha önce ihalesi yapılan İzmit-Kandıra arası duble yol konusundaki sözleşmenin 19 Şubat’ta tamamlandığını yol inşaatına başlama aşamasına gelindiğini açıkladı. İlk kazmanın yakında vurulacağını belirten bakan Fikri Işık, İzmit-Kandıra arasının 2 gidiş 2 geliş duble yol olması için tarih de verdi. Işık, yolun yapımının yaklaşık iki buçuk yıl süreceğini belirtti, 2018 yılında İzmit ve Kandıra arasında ulaşım sorununun kalmayacağını öne sürdü. Işık, duble yola eklenen otogar kavşağının da bölgeye derin bir nefes aldıracağını söyledi.

 

TURİZME BÜYÜK KATKI

Duble yolun Yalova ve Bursa’yı da içene alan bölgenin Karadeniz’e daha rahat açılması için de çok önemli olduğunu anlatan Işık, açıklamalarına şöyle devam etti: “Artık yapılacak duble yol ile güvenli seyahat imkanına kavuşulacak, 2 milyonluk İzmit nüfusu ile çevre kentlerin Karadeniz’e ulaşması çile olmaktan çıkacak. Deniz turizmi hızlanacak. Özellikle yazın hafta sonlarında Cebeci, Kefken, Kerpe gibi Kandıra sahillerine yoğun talep nedeniyle yaşanan aşırı araç trafiği ortadan kalkacak. İller arasındaki hem ticareti hem de turizmi canlandıracak projenin en geç 2018'de bitirilmesini hedefliyoruz.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki