Bakan Güllüce: Mescid-i Aksa bu haldeyken ne adaylığı

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 1 Kasım seçimlerine ilişkin konuştu.
23 Eylül 2015, Çarşamba - 23:47

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 1 Kasım seçimlerine ilişkin, "Kudüs'e girmiş İsrail, çizmeleriyle Mescid-i Aksa'yı çiğniyor. Aday olmamam bunların yanında konu bile olmaz" dedi.

Beykoz Belediyesi'nin Çavuşbaşı'nda kurduğu Kurbankent'i gezen Güllüce, kurban kesim ve satış merkezini çok modern bulduğunu söyledi.

İslam aleminde Kurban Bayramı'nın çok keyifli kutlanamadığına işaret eden Güllüce, "Son birkaç yılda ölen Müslüman sayısı 11 milyon. Dileriz Allah'tan, bu Kurban Bayramı'ndan sonra Müslümanlar kurban olmasınlar" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "yerli" ve "milli" diye düşünce ortaya attığını hatırlatan Güllüce, sözlerini şöyle sürdürdü:

YERLİ VE MİLLİ KALKINMA

"Bu atomize etme projesi Türkiye için de geçerli. Suriye, Irak, Mısır, Pakistan'ı görüyorsunuz. Oralarda huzur bırakmadılar. Türkiye'de de aynı oyunu oynamaya çalışıyorlar. Aklımızı başımıza toplayıp yerli ve milli kalarak, bin yıldır üzerimizde projeler yapanlara karşı kendimizi koruyan, bu ülkenin ve milletin bekasını sağlayan bir anlayışla, hangi bölgenin insanı olursak olalım, bu toprağın çocuğu olarak birbirimize sarılıp, vatan bütünlüğünü koruyarak bir adım daha ileri gitmeliyiz. '2023'lerde Türkiye'yi dünyanın onuncu ekonomisi nasıl yaparız?' bunu konuşmamız lazım."

"KUDÜS İŞGAL ALTINDA ADAY OLMAM KONU BİLE OLMAZ"

Güllüce, bir gazetecinin, "Bu seçimlerde aday olmadınız ama 1 Kasım seçimleriyle ilgili değerlendirmeniz nedir?' sorusunu şöyle cevapladı:

"Aday olmak... Biraz önce söylediğim problemler var. Kudüs'e girmiş İsrail, çizmeleriyle Mescid-i Aksa'yı çiğniyor. Aday olmamam bunların yanında konu bile olmaz. Dünyada milyonlarca Müslüman'ın kanı akıyor. Bu düşüncenin temel taşlarından olmuşuz. Vekil veya bakan olmak için bu ülkeyi ve ideolojiyi, dünya görüşünü sevmedik. Allah bize epey hizmet etme fırsatı verdi. Bundan sonra da bu can bu bedende kaldıkça, beynimizde olan birikimimizi, elde ettiğimiz tecrübeleri genç kuşaklara aktarırız. Partimizle çalışır ve koşarız. Ülkemize ne kadar faydalı olabilirsek kendimizi mutlu addederiz."

Güllüce, AK Parti'nin seçimde açık ara tek başına iktidar olacağına inandığını belirterek, "İstikrarsızlık oluşturarak ekonomik, sosyal ve teknik kalkınmamızın önünü kesmeye çalışıyorlar. Millet olarak yeniden bir araya gelip, daha güçlü bir şekilde seçimden çıkacağız. Uçağımızı, kendi trenimizi ve yüksek teknolojimizi üreteceğiz. Havaalanını bitireceğiz. Türkiye'de kişi başı geliri çok daha yukarılara çekeceğiz" şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki