~~Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli'nin 24 Haziran seçim beyannamesini açıklayarak "910 dönümlük askeri alan olan Darıca'da Millet Bahçesi olacak. Gebze'deki 200 dönümlük Hünkar Çayırı'nda da Millet Bahçesi yapacağız. İçerisinde bir müze de olacak. Dilovası Bayrak Tepe'ye de Millet Bahçesi yapacağız " dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı seçim beyannamesinin ardından Başbakan Yardımcısı Fikri Işık da, AK Parti'nin Kocaeli beyannamesini açıkladı. İzmit'te bulunan Leyla Atakan Kültür Merkezi'ndeki programda Başbakan Yardımcısı Işık'ın yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili de hazır bulundu. Seçim beyannamesini açıklayan Işık, "Millet Bahçesi bizim kadim medeniyetimizde var olan bir kavramdır. Sıradan bir bahçe değildir. 910 dönümlük askeri alan olan Darıca'da Millet Bahçesi olacak. Gebze'deki 200 dönümlük Hünkar Çayırı'nda da Millet Bahçesi yapacağız. İçerisinde bir müze de olacak. Dilovası Bayrak Tepe'ye de Millet Bahçesi yapacağız" dedi.

METRO’DA BAŞLADI
Gebze- Sabiha Gökçen arası hızlı treni hayata geçireceklerini ifade eden Başbakan Yardımcısı Işık, "Kuzey Marmara Otoyolu inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Güney Marmara Otoyolu için ise projeler hazırlanıyor. Kocaeli'ye 3. devlet üniversitesini yapacağız. Gebze-Sabiha Gökçen- Yavuz Sultan Selim Köprüsü hattına kadar hızlı treni götüreceğiz. Körfez-Derince-İzmit ve Gebze-Darıca- Çayırova hatlarına metro yapacağız. Ayrıca yıkılan İsmetpaşa Stadyumu'nun yerine de Olimpiyat Hazırlık Merkezi inşa edeceğiz" ifadelerini kullandı