Bahçeli taraftarları iftarda buluştu

Bahçeli taraftarları iftarda buluştu
18 Haziran 2016, Cumartesi - 14:18

MHP’de Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye destek veren üst kurul delegeleri ve ilçe başkanları ile iftar yemeğinde buluştu.

İftar programına 10 Temmuz’da yapılacak olan kurultayda oy kullanacak 24 üst kurul delegesinden Bahçeli’ye destek veren üst kurul delegeleri; İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, ve Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Özcan, Kartepe İlçe Başkanı Murat Kalender, Körfez ilçe başkanı Zeki Gürsu, Gölcük İlçe Başkanı Hüseyin Çıldır, Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, MHP Darıca İlçe Başkanı Erkan Azeri, eski Milletvekili Kemal Köse, Ercan Bayrak, İzzet Erdem, Muzaffer Sayıcı, Erhan Öztaş, Hüseyin Avni Aslan’ın yanı sıra; İl Disiplin Kurulu Başkanı Yılmaz Şakir, MHP Çayırova ilçe başkanı Abdullah Adanur, Karamürsel ilçe başkanı Çetin Öksüz, Darıca İlçe Başkanı Adem Emre Aygün, Başiskele İlçe Başkanı Serkan Günaydın, Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca katıldı. 


BAHÇELİ HAKLI ÇIKTI
İftar programında konuşan İl Başkanı Aydın Ünlü, “Bugün MHP yönetimine talip olanlar değişimden değil değişiklikten bahsetmektedir. Hiç kimse MHP’nin çizgisinde bir sapma olduğu iddiasında bile bulunmaya cüret edememektedir. MHP 47 yıllık ideolojik fikriyatını şahıslara endekslemiş bir parti değildir. Şu an Genel Başkanımız hareketimizin lideridir ve biz Kocaeli üst kurul delegeleri olarak liderimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Biz kısa mesafe koşucusu değiliz. Biz ülkücülerin hemen yarın iktidar olacağız, ne olursa olsun iktidar olacağız gibi altyapısı olmayan vaatlere karnı toktur. MHP Aziz Türk Milleti’nin yegâne teminatı olarak bugüne kadar nasıl var olduysa bundan sonrada olmaya devam edecektir. Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli özellikle AKP iktidarı boyunca ortaya koyduğu tüm uyarılarda haklı çıkmış ve en kritik dönemlerde bu hareketin Ülkenin Teminatı olduğunu göstermiştir. Dün konjonktür gereği var olan siyasi yapılar misyonunu tamamlayıp nasıl yok olduysa, çok yakın zamanda AKP’nin akıbeti aynı şekilde temayüz edecektir. Hemen hemen her seçimde bir el partimize operasyon yapmaya tevessül etmiştir. 


MHP ÜZERİNDE KİRLİ OYUNLAR
Genel Başkanımızın üstün ferasetleriyle hareketimiz ve partimiz bu süreçleri oyuna gelmeden atlatmış yoluna devam etmiştir. Bu süreci de atlattıktan sonra ülkücüler tek vücut olarak mücadelesine devam ederek iktidara emin adımlarla yürüyecektir. Bizler genel başkanımızdan eminiz. Bizler genel başkanımızdan razıyız. Bizler genel başkanımıza tabiyiz. Bizim için ana hedef, ülkenin birliğidir. Şüphesiz zamanı geldiğinde iktidarda olacağız. MHP üzerinde oynanan kirli oyunları bir kez daha def ettikten sonra kutlu yürüyüşüne daha emin adımlarla devam edecektir. Bu gün hareketimizin bölünmesi için el oluşturanların yarın hayal kırıklığına uğraması kaçınılmazdır. Biz MHP Kocaeli il teşkilatı olarak 10 Temmuz 2016 Tarihindeki kongreden sonra bir olup, birlik olup, bu kentteki tüm ülkücüleri dahil ederek yolumuza devam edeceğiz. Her hangi bir ülkücünün diğer bir ülkücüyü en ufak bir şekilde rencide etmesi bizi sadece üzer. Önümüzdeki kurultay süreci bir galip mağlup denkleminden müteşekkil bir durum değildir. Sürecin sonunda tek galip ülkücüler ve Türk Milleti olacaktır” diye konuştu. 


19 HAZİRAN’DAKİ KURULTAY GEÇERSİZ OLACAK
MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı ise, "Kongre kararı açıklandıktan sonra daha yazı gelmeden sayın genel başkan 26 Haziran dedi. Ramazan'dan sonraki hafta 10 Temmuz'da büyük kurultaya gidelim. Öğleden sonrada genel başkanlık seçimini yapalım dedi. Ama maalesef partimizin belli bir kısmı buna riayet etmiyor. 19 Haziran'da bir kurultay yapacağını söylüyor. Bu kurultayı tanımıyoruz. 50 bin kişinin önünde büyük bir şölenle kurultay yapmayı planlıyoruz. Herkesi de 10 Temmuz'da büyük kurultaya bekliyoruz. Partimizin tüzüğü çok net. Bir kurultayı ancak genel başkan, teşkilatlardan sorumlu başkan yardımcısı veya genel başkanın talimat verdiği bir MYK üyesi açabilir. 19 Haziran’daki kurultayın geçersiz olduğunu düşünüyorum. Hep beraber göreceğiz. 10 Temmuz'da herkes şölene gelsin, aday olmak isteyenler de olsun. Ülkücü hareketin üst delegeleri genel başkanını seçsin. Biz Kocaeli teşkilatları olarak 14 delegemizle birlikte genel başkanımızın yanında olduğumuzu söylüyoruz. Bu konuda da geri atmamız söz konusu değildir” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki