Bağımsız Sağlık-Sen üye bekliyor

Bağımsız Sağlık-Sen üye bekliyor
08 Mart 2016, Salı - 13:21

BASK’a bağlı olarak faaliyet gösteren Bağımsız Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi tüm sağlık çalışanlarını sendikaya üye olmaya davet ediyor.

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Kocaeli İl Temsilcisi ve Bağımsız Sağlık-Sen Şube Başkanı Sami Ayyıldız tüm sağlık çalışanlarını sendikaya üye olmaya davet ediyor. 2006 yılında temsilcilik olarak faaliyet göstermeye başlayan 2015 yılında ise yeterli çoğunluğu sağlayarak ilk kongresini gerçekleştiren Bağımsız Sen Kocaeli Şubesi’nin şimdilik 600 üyesi bulunuyor. Şube Başkanı Sami Ayyıldız yönetim kurulu üyeleri Mustafa Durak, Nuray Tanrıkulu, Uğur Öcal, Yakup Kayış, Gamze Güven, Cengiz Uzun ile birlikte üyelerinin haklarını güvence altına almak için mücadele ettiklerini söylüyor. 

HİÇBİR SİYASİ PARTİYİ DESTEKLEMİYORUZ

Kamu çalışanlarının tamamın sendikaya üye olabileceğini söyleyen Ayyıldız, şunları kaydetti:
“Amacımız sağlık çalışanların sosyal haklarını güvence altına almaktır. Siyasete karşı değiliz ama toptan olarak bir siyasi partiyi desteklemiyoruz. Kadrolaşmak için kurulmuş bir sendika değiliz. Dişimizle tırnağımızla örgütlendik. Kimseden destek almadık. Kocaeli’de 6 bine yakın sağlık çalışanı var. Tamamını sendikamıza üye olmaya davet ediyoruz. Demokratik toplumun temel unsurlarından biri olan sivil toplum örgütleri bağımsız ve evrensel düşüncelere sahip şahıslardan oluşmalıdır. Sendikal hak anlamında örgütlenme; çalışanların, çalışma yaşamına ilişkin sorunlarını çözmek, ortak çıkarlarını ve haklarını korumak ve geliştirmek için bir araya gelmeleri olarak tanımlanabilir. 

DİĞER SENDİKALARLA HAREKET ETMEYE HAZIRIZ 

Sendikalar hiçbir zaman ne mevcut iktidardan kadro almak için, nede bir başka partinin iktidara gelmesi ile kadrolaşmak için mücadele içine girmemelidir. İmtiyaz sahibi kişiler ya da sınıflar oluşturmak yerine tüm üyelerinin ortak sorunlarının çözümü ve menfaatleri için mücadele etmelidir. Bağımsız Sağlık Sen her zaman çalışanların ortak menfaatleri için mücadele içinde olacaktır. Ortak menfaatlerimiz söz konusu olduğunda diğer sendikalarla da eylem ve söylemde her zaman birlikte hareket etmeye hazırdır. Sağlık çalışanları artık mutsuz, isteksiz ve motivasyonları düşüktür. Buna sebep olan her durumu tespit etmek, ortak akılla çözümler üretmek,  çözüm önerilerimizle birlikte yetkilere gitmek süreç iyi bir şekilde sonuçlanıp sağlık çalışanının yüzü gülene kadar takipçisi olmak vazifemizdir. 
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET

Bağımsız Sağlık Sen’in varlığının nedeni yetkili sendika olarak masaya oturduğunda tüm üyeleri adına masada bulunacaktır. Bu gün itibarı ile onlarca sorun saymak mümkündür. Bunlar içerisinde belli başlı olan sorunlara dikkat çekmek istiyorum. Son yıllarda karşımıza çıkan bir diğer sorun da, gerek hastanelerde gerekse sahada en iyi şekilde hizmet verip hayat kurtarmayı amaçlayan sağlık çalışanlarına hasta yakınları tarafından uygulanan şiddettir. Sağlık çalışanlarının can güvenliği konusunda ciddi tedbirler alınmalı, mevcut mağduriyetler giderilmelidir. Sağlık çalışanlarına yönelen şiddet konusunda ciddi bir yasal düzenleme yapılmalıdır.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki