Babasını öldüren gence müebbet istemi

Babası Zafer Tunç’u pompalı tüfekle öldüren ve üvey annesi İlknur Tunç’u yaralayan Uğur Tunç davasında Cumhuriyet Savcısı verdiği mütalaada sanık Tunç’un ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması yönünde görüşünü açıkladı
03 Kasım 2015, Salı - 22:23

Geçtiğimiz Mayıs ayında Körfez’de meydana gelen olayda, Uğur Tunç (23) babası Zafer Tunç’un (49) annesiyle boşandıktan sonra başka bir kadınla evlenmesi nedeniyle aralarının gergin olması endneiyle tartıştı. Baba oğul arasındaki tartışma büyüdü ve evde bulunan pompalı tüfeğe sarılan Uğur Tunç, babasına 6 el ateş etti ve üvey annesi İlknur Tunç’u yaraladı . Bel ve bacak bölgesine isabet eden saçmalarla ağır yaralanan Tunç, Derince Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı ancak müdahalelere rağmen kurtarılamazken İlknur Tunç’un olayda hafif yaralandığı belirlendi. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yakın akrabayı kasten öldürme ve kasten yaralama suçlarından yargılanan Uğur Tunç’un davasında Cumhuriyet savcısı görüşünü (mütalaa) verdi.

 

17 KASIM’A ERTELENDİ

Duruşmaya tutuklu sanık Uğur Tunç ile avukatı Güzin Aşkın Alparslan katılım gösterdi. Mahkeme heyeti, istenilen belgelerin dosyaya eklendiğini belirtti. Sona yaklaşılan davada Cumhuriyet Savcısı, Uğur Tunç’un babası Zafer Tunç’u pompalı tüfekle öldürmesinin anlaşıldığını ve yakın akrabayı kasten öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını, üvey annesi İlknur Tunç’u yaraladığının raporla sabit görüldüğünü ve kasten yaralamak suçundan 4 ay ile 18 ay arasında hapis cezası ile cezalandırılması yönünde görüşünü açıkladı. Savcının görüşünün ardından sanık Tunç’un vekili Av. Güzin Aşkın Alparslan, olay yerinde keşif için yaptığı talebi yineledi ve savunma için de ek süre istedi. Mahkeme heyeti sanık avukatı Alparslan’ın keşif talebini reddederek savunma için ek süre talebini kabul etti. Sanığın tutukluk halinin devamına karar verildiği duruşma 17 Kasım tarihine ertelendi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki