Baba yüreği dayanamadı!

21 Nisan 2015, Salı - 11:26

Tatlukuyu Merkez Cami imamı Arif Kaya’nın oğlu Mehmet Akif Kaya kazada hayatın kaybetti. İmam Kaya, “Yüreğim dayanmıyor” diyerek cenaze namazını Gebze Müftüsü Alpaydın’ın kıldırmasını istedi.

Tatlıkuyu Merkez Cami İmamı Arif Kaya’nın üç çocuğundan biri olan Mehmet Akif Kaya (27) Pazar sabahı Şekerpınar yakınlarında geçirdiği motor kazasında hayatını kaybetti. Ailenin üç çocuğundan biri olan ve bekar olan Mehmet Akif Kaya’nın ani ölümü yakın çevresinde ve sevenleri arasında büyük üzüntüye yol açtı. Çevresinde sevilen biri olarak tanına Kaya, düngöz yaşları arasında toprağa verildi.

“DAYANAMIYORUM, SİZ KILDIRIN”

Mehmet Akif Kaya’nın cenaze namazı dün öğle namazı sonrası babasının görev yaptığı Tatlıkuyu Merkez Camii’nde kılındı. Herkes, bu güne kadar binlerce cenaze namazı kıldıran Cami İmamı Baba Arif Kaya’nın namazı kıldırmasını bekliyordu ancak cenaze namazını Gebze Müftüsü Şaban Apaydın kıldırdı. Apaydın; “Baba Arif Kaya’ya namazı kıldırması teklifinde bulundum, ama yüreğim dayanamıyor, siz kıldırın dedi’ o yüzden ben kıldırdım” dedi.

PELİTLİ’DE TOPRAĞA VERİLDİ

 

Mehmet Akif Kaya’nın genç yaşta vefat etmesi sevenlerini ve ailesini büyük üzüntüye boğarken cenazeye; AK Parti Kocaeli Milletvekili M. Ali Okur, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Soba, MHP İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, Gebze eski mili eğitim şube müdürü Hakkı Özgür, Çelik İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Şerafettin Koç,  Kaya’nın ailesi ve sevenleri ile fabrikadaki mesai arkadaşları katıldı. M. Akif Kaya’nın cenazesi Pelitli Mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Seher Yolcu
11 Mayıs 2015, Pazartesi, 03:18
Allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah Yüce Rabbim. Ailesine ve sevdiklerine sabır ihsan eylesin inşallah... :(
haber yazılımı: buki