Aynı Sofrada Buluştular

Aynı Sofrada Buluştular
09 Haziran 2016, Perşembe - 16:09

Çayırova Belediyesi’nin “Aynı Sofrada Buluşalım” sloganıyla başlattığı mahalle iftarları programının ilki Akse Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Osman Yağmurdereli Parkında kurulan iftar sofrasında yaklaşık 2.500 kişi aynı anda dua ederek iftar açtı.

Her yıl olduğu gibi bu yılda geleneklerini sürdürerek sokak iftarlarını mahallelere taşıyan Çayırova Belediyesi, ilk iftarını Akse Mahallesi’nde düzenledi. 2.500’e yakın kişinin katıldığı iftar programında Belediye Başkanı Şevki Demirci, tüm katılımcıları masalarında ziyaret etti.

Osman Yağmurdereli Parkında iftara katılan vatandaşlara yemek dağıtımında bulunan Belediye Başkanı Şevki Demirci, her kesimden vatandaşların aynı sofrada, aynı masada yan yana oturarak iftarını açmasının toplumun kaynaşmasına, birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine bu yılda yoğun bir iftar programı ile Çayırova’lılara dolu dolu Ramazan coşkusu yaşatacaklarını da ifade eden Demirci, Ramazan ayı boyunca 15 ayrı noktada iftar sofrası kuracaklarını belirtti. Osman Yağmurdereli Parkında geçen yıl da iftar verdiklerini ve bu yıl katılımın daha fazla olduğunu söyleyen Demirci, iftar sofrasıyla her kesimden halkla kucaklaştıklarını dile getirdi. Ramazan ayının güzel duygularını paylaşmanın ne denli önemli olduğunu aktaran Demirci, ilk mahalle iftarının Akse Mahallesi’nde olması nedeni ile de mahalle hakkında yapılan ve planlanan çalışmaları da katılımcılara aktardı.

Demirci, “Akse Semt Meydanı İçin Projemiz Hazır”

Akse Mahallesi Osman Yağmurdereli Parkında gerçekleştirilen iftar programında yeni bir projenin müjdesini veren Demirci, Akse’ye renk katacak bir Mahalle Semt Meydanı için çalışmalara başladıklarını aktardı. Akse Camii ve çevresinde bulunan alanı kapsayan proje için çalışmaların başladığını belirten Demirci, projenin çiziminin tamamen bitmesinin ardından ihale aşamasına geleceklerini belirtti. Diğer yatırımlar hakkında da kısaca açıklamalarda bulunan Demirci, geçtiğimiz yıl Akse Mahallesi’nde birçok sokağı üstyapıya kavuşturduklarını söyledi. Mahalle sınırları içerisinde yeni parklar planladıklarını belirten Demirci, yine Akse Mahallesi’nde Kapalı Semt Pazarı için proje çalışması yürüttüklerini açıkladı.

İftar programının devamında çocuklara ve katılımcılara pamuk şeker, tarihi Osmanlı macunu ve patlamış mısır ikram edildi. Geçtiğimiz yılki Ramazan ayında başlatılan ve büyük bir beğeni alan ikramları vatandaşlara sunan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, çok renkli ve coşkulu bir Ramazan ayı geçirdiklerini belirtti. Akse Mahallesi Osman Yağmurdereli Parkındaki programda başkan Demirci’ye AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç ve yönetimi, meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve müdürler eşlik etti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki