Aydıntepe’liler hasret giderdi

Aydıntepe’liler hasret giderdi
29 Mayıs 2016, Pazar - 16:16

Bayburt ili Aydıntepe ilçesi sosyal ve yardımlaşma derneği Çayırova Kuştepe mesire alanında düzenlediği organizasyonla hemşerilerini bir araya getirdi

Bayburt ili Aydıntepe ilçesi  Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği  29 Mayıs tarihinde düzenlediği piknik şöleni ile hemşerilerini buluşturarak mükemmel  bir organizasyona daha imza attı, Aydıntepeliler, Sosyal ve yardımlaşma derneğinin düzenlediği organizasyona üyeleri ve misafirleri ile birlikte yaklaşık 1000 kişi gibi ciddi bir katılım sağladılar

Gebze mehteran takımının gösterisi ile başlayan programda yöresel sanatçılar okudukları şiir ve türkülerle organizasyona renk kattılar. Yüzlerce insanın katıldığı organizasyonda kısa bir açılış konuşması yapan dernek başkanı Cengiz Sertoğlu,bir sevdadır Bayburt,bir sevdadır Aydıntape,şehitlerin vatanıdır Memleketimiz, Bağrından yiğitler çıkaran Dede  korkut diyarıdır.Düzenlediğimiz bu güzel organizasyonda bir araya gelerek ananelerimizi yaşatıyoruz. Sizlerin varlığı bizlere güç veriyor. Katılan her hemşerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Dernek başkanı Sertoğlu’ndan sonra selamlama konuşması Yapan Aydıntepe ilçe belediye başkanı Haşim Şentürk; Yüzlerce kilometre uzaktan buralara göç edip gelmiş siz kardeşlerimiz her zaman her yerde değerlerinize sahip çıkarak örnek oldunuz.Bayburt’lu olmak gittiği her yerde güven veren bir toplum olmak demek.Bayburt’lu gittiği her yerde örf ve ananesini toplumlara öğreten vatan sevgisini aşılayan bir topluluk demek.Birlik ve beraberliğiniz daim olsun.Rabbim birlik ve beraberliğinize zeval vermesin diyerek katılım sağlayan hemşerilerine teşekkür etti.

Organizasyonda çocuklara çeşitli hediyelerde vermeyi ihmal etmeyen dernek yönetimi İnşallah bundan sonrada çok farklı organizasyonlar yaparak hemşerilerimizi bir araya getirmeye devam edeceğiz dediler. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki