Gebze'de geçtiğimiz günlerde herkesçe 'yeni parti' toplantısı olarak tanımlanan bir toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantıya katılan isimler ile ilgili İrfan Ayar’dan çok sert bir açıklama geldi.

AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, Nihat Ergün öncülüğünde yapılan toplantıyla ilgili ilk kez konuştu.

Gebzede gazetecilere Açıklama yapan  Ayar, Nihat Ergün ve beraberindekilere sert çıkıştı. “O toplantıyı asla samimi görmüyor ve doğru bulmuyoruz” diyen Ayar, “Bu toplantı AK Parti kurumsallığından uzak, disiplin kurallarına uymayan bir görüşme olarak notlara geçti” diyerek disiplini işaret etti. Gündemin sıcak başlığı olan konuyla alakalı soruları yanıtlayan Ayar şunları kaydetti;

Birileri hem genelde hem de yerelde bir siyaset mühendisliği yürütüyor. 17 yıllık AK Parti iktidarını deviremeyenlerin şimdiki projesi birliğimizi bozmak görünüyor. Bu gayret geçmişte de çok denendi, baştan belirtmek lazım ki bu projelerin çoğu başlamadan bitti. Tutmuyor yani tutmayacak ta çünkü AK Parti gizli kapılar ardında gizli toplantılar yaparak hizmet üreten bir parti değil. AK Parti kurumsal yapısını ve iç tüzüğünü kendi oluşturmuş ve siyasette rol model olmuş, halka açık ve şeffaf bir politika izlemektedir. AK Parti’de hoşunuza gitmeyen bir şey var ise kendi fikirlerinizi ve düşüncenizi özgürce ifa edebileceğiniz yegâne siyasi oluşumdur.

Ama bunun yeri ve adresi ilçe ve il danışma kurullarımızdır. Kafe köşelerinde, orada, şurada, bunlarla veya onlarla fark etmez bu tür toplantıları samimi görmüyor doğru bulmuyoruz. Toplantı içeriği olarak “AK Parti’yi konuştuk” demek aslında bir kamufle yöntemidir, biz bunların notlarını aldık ve il başkanlığımıza ilettik. Biz sessiz değiliz, her platformda bu toplantının doğru olmadığını açıkla söyledim. Bir takım sözde oluşumların konuşulduğunu bir dönemde böylesi dar bir buluşmanın nasıl görmezden geleceğiz ve neresini savunacağız? Sayın Cumhurbaşkanımız da defaten aktarıyor bunun adı siyaset değil nefsaniyettir.