Avrupa'dan da iyi olacak

24 Aralık 2015, Perşembe - 12:37

Kocaeli Devlet Hastanesi inşaatını yapan Elron İnşaat, Avrupa’daki projelerinde çalıştırdığı iki mimarını görevlendirdi. Mimarlar, Avrupa standartlarının üzerinde bir projeye imza atmak istiyor.MARMARA depreminde ağır hasar gören ve artık hastane işlevini tam olarak yerine getiremeyen Kocaeli Devlet Hastanesi'nin yeni yapılan binasında 5 bloktan 3’ünün kaba inşaatı bitti. 29 Ekim 2016 tarihine yetiştirilmeye çalışılan hastane inşaatını üstlenen Elron İnşaat, Avrupa projelerinde çalıştırdığı mimarlarını görevlendirdi. Elron İnşaat'ın, Avrupa’da yaptığı projelerinde mimar olarak çalışan Sumru Gizem Aybar ve Doğan Salor önceki günden itibaren hastane inşaatında göreve başladı. Yeni gelenlerle birlikte 5 kişilik mimar ekibi Avrupa standartlarının üzerinde bir hastaneye imza atmayı hedefliyor. 

STANDARTLAR ÜSTÜ

Toplam 5 bloktan oluşan 9 katlı binanın 3 blokunun kaba inşaatı tamamlandı. Elektrik, mekanik ve havalandırma tesisatlarının da başladığı inşaatta şu anda 200 işçi çalışıyor. 29 Ekim’e yetiştirilmek üzere planlanan inşaat çalışmasında Elron İnşaat mimarlarını da güçlendirdi. Yurt dışı projelerinde çalıştırdığı mimarlarından Sumru Gizem Aybar ve Doğan Salor, Kocaeli Devlet Hastanesi inşaatında görevlendirdi. İnşaat bitimine kadar işin başında olacak mimarlar yapılması gereken mimarı tadilatları yapacak. Mimarlardan Doğan Salor, Kocaeli’ye güzel bir eser kazandırmak istediklerini belirtti. 5 kişilik mimar ekibi ile çalıştıklarını söyleyen Salor, Avrupa standartlarının üzerinde bir inşaat yaptıklarını kaydetti. 

58 MİLYON LİRA

8 Mayıs’ta başlayan hastane inşaatında 1.280 fore kazık çakıldı. 58 milyon 540 bin liraya mal olacak 320 yataklı hastane, 42 bin metrekare alanda 9 katlı olarak inşa edilecek. Yoğun bakım üniteleri ve acil servis dışında onkoloji, yoğun bakım ve diyaliz dahil olmak üzere toplam 326 yatağı olacak yeni hastanede 1500 metrekarelik acil servis de yer alacak. 9 ameliyathane, 24 diyaliz yatağı, 63 poliklinik, 27 yoğun bakım ünitesinin olacağı hastanede 1200 personelin çalışması bekleniyor. Hastanenin inşaatının bitmesinin ardından Onkoloji Hastanesi dışındaki tüm binalar yıkılacak ve ortaya çıkan alanda kent meydanı yapılacak.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki