Avrupa'da 5 ayrı tesiste inceleme

Avrupa'da 5 ayrı tesiste inceleme
01 Mart 2016, Salı - 12:54

Kocaeli Büyükşehir Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve beraberindeki heyet Almanya ve Avusturya’da “Evsel Atık Yakma, Enerji Üretme, Şehir Isıtma ve Ayrıştırma Tesislerini” inceledi.

İlimizde çok önemli bir ihtiyaç olan çöp ayrıştırma ve bertaraf tesisi için yer tartışması yapılırken, hafta sonunda Avrupa’da incelemeler yapan Büyükşehir Başkanı Karaosmanoğlu başkanlığındaki ilimiz heyeti, Avrupa’nın bu sorunu nasıl aştığını inceledi.

5 BÜYÜK TESİS
 Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu ile, Başiskele Belediye Başkanı Ayaz dışındaki 11 ilçe belediye başkanı, Büyükşehir Genel Sekreteri Büyükakın,  Genel Sekreter Yardımcısı Mengüç, İzaydaş Genel Müdürü Saraç, Çevre Koruma Daire Başkanı Karaman, Kaynak Geliştirme Dairesi Başkanı Altunel ile, Büyükşehir Başkanlık Danışmanı Polat, Avusturya ve Almanya’da, şehirlerle iç içe çalışan 5 büyük çöp tesisinde inceleme yaptılar.

SON TEKNOLOJİ
Bakan Karaosmanoğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi heyeti,  Viyana ve Hannover’de Türkiye Başkonsolosları tarafından ağırlandı. Bu iki kentteki çöp ayrıştırma ve bertaraf tesislerinde ayrıntılı bilgiler aldılar. Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli için çöp tesisinin şart olduğunu, son teknoloji tesislerin çevreye zarar vermeden, kent ekonomisine de katkı sağladığını gördüklerini söyledi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki