Atık toplama konusunda bilgilendirme eğitimleri yapıldı

Atık toplama konusunda bilgilendirme eğitimleri yapıldı
17 Temmuz 2016, Pazar - 14:05

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından evsel atık toplama bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın açmış olduğu 2016 Teknik Destek Programı kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından  “Evsel Atıkların Toplanması ve Taşınması İşindeki Personellerin Eğitimi ve Bilinçlendirilmesi Projesi’’ nin eğitimi yapıldı.  Eğitim Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Aykan Karademir, Prof. Dr. Ertan Durmuşoğlu, Doç. Dr. İsmail Özbay tarafından verildi. Proje kapsamında ilçelerde Temizlik İşleri Departmanlarında evsel katı atık toplama işinde çalışan yaklaşık 700 kişiye eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları uygulandı.

EVSEL ATIKLAR KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLDİ

Eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları ile gerek ayrı toplanan atıkların gerekse de biriktirme konteynerleri veya çevresine atılan geri dönüştürülebilecek atıkların evsel atıklar ile karıştırılmadan toplanması konusunun altı çizildi. Eğitimler sırasında hangi atıkların tehlikeli olduğu, tehlikeli atıkların evsel atıklardan farklılığı ve neler yapılması gerektiği ile ilgili bilgiler verildi.

VATANDAŞLAR DİKKATLİ OLMALI

Yapılan bilinçlendirme çalışmalarında bazı belediyelerdeki personeller; saatli toplama sistemine göre çalıştıkları belirtilerek personelin vatandaşlara bölgelerde atık toplama saatlerine riayet edilmesinin önemi bildirdi. Ayrıca personelin sahada etkin olunabilmesi için biriktirme konteynerleri yanına kanepe, çekyat, tadilat atıklarının konulmamasının gerektiğini ve vatandaşların bu konuda daha duyarlı olmalarını belirtti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki