Aşçılık ve garsonluk için eğitim kursu

İlimizde açılan ve ya açılacak olan işletmelere personel yetiştirmek amacıyla aşçılık ve garsonluk okulu açılacak. Açılacak okulda verilen eğitimin ardından kursiyerlere Milli Eğitim onaylı belge verilecek
30 Temmuz 2015, Perşembe - 19:22

Aşçılar ve Garsonlar Derneği (AŞGADER ) öncülüğünde ilimizde açılan ve ya açılacak olan işletmelere personel yetiştirmek amacıyla aşçılık ve garsonluk okulu açılacak. Açılacak okulda verilen eğitimin ardından kursiyerlere Milli Eğitim onaylı belge verilecek . Fuar içinde bulunan Sivil Toplum Merkezi’nde sektörde ki eksikleri giderme toplantısı gerçekleştiren AŞGADER Başkanı Yusuf Özcan ve yönetim kurulu üyeleri Zihni Aydın, Aydın Şimşek, Aydın Şafak, Talha Aydeniz, Necdet Kurtuldu, Ali Şimşek, Emre Özcan, Erman Tosun ve Ali Rıza Kaya katıldı.

BELGE GEREKLİ

Toplantının ardından sorunlarını basın mensupları ile paylaşan Başkan Özcan, “İlimizde açılan işletmelere personel yetiştirmede sıkıntı çekiyoruz. İlk projemiz bir aşçılık ve garsonluk okulu açmak. Bunun için gerekli çalışmaları yaptık. 4 aylık hızlandırılmış program ile eğitim verilecek ve kurs sonunda Milli Eğitim onaylı belge verilecek. Sadece İzmit’te 3 bin 700 çalışan aşçı var. Bunların sadece 500’ü belgeye sahiptir. Bunun üzerine bu projeyi hayata geçirdik. Her ustanın mesleki belge alması gereklidir. Verilen bu belgeler iş bulma garantili” şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki