Araştırma Hastanesi'ne uluslararası ödül

Araştırma Hastanesi'ne uluslararası ödül
18 Mart 2016, Cuma - 13:14

Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Orhan Fındık, uluslararası ödül aldık

 

10-13 Mart 2016 tarihinde yapılan 12. Uluslararası Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisinde Yenilikler Kongresi’nde Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Orhan Fındık uluslararası bir başarıya imza attı. Ülkemizden ve yurt dışından kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi alanlarında önde gelen bilim adamlarının katıldığı bu kongrede, kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi ile ilgili 800 bildiri sunuldu.

 

BİRİNCİ SEÇİLDİ

Alanlarında söz sahibi olmuş 16 profesörden oluşan bir jüri tüm bildirileri tek tek değerlendirdi. Doç. Dr. Atike Tekeli Kunt’un yürütücülüğünü yaptığı ve Op. Dr. Orhan Fındık’ın sözlü sunumunu gerçekleştirdiği “Ticagrelor attenuates apoptosis of lung and myocardial cells induced by abdominal aorta ischemia / reperfusion in a rat model” isimli çalışma tüm bildiriler arasında 1. olmaya layık bulundu.

 

GURUR YAŞADIK

Çalışmanın bir yılda tamamlandığını belirten Op. Dr. Orhan Fındık, "Çalışmamızda Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji AD öğretim üyelerinin de büyük katkıları olmuştur" dedi. Uluslararası büyük bir kongrede Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kazandırılan birincilik ödülünü almanın gururunu yaşadığını da belirten Op. Dr. Orhan Fındık, "Hastanemiz, adından da anlaşılacağı üzere eğitim ve bilim merkezi. Bu nedenle de yapılan bu tür bilimsel çalışmaların ödül alması ve bilim dünyasında hastanemizin adının duyurulması çok önemli" diye vurguladı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki