“Anne Oteli Projesi Hayata Geçti”

19 Ağustos 2015, Çarşamba - 12:05

Sağlık Bakanlığı'nın doğum yapılan hastanelerde anne otelleri açılması projesi kapsamında İzmit Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Yerleşkesi'nde de 6 yatağı bulunan 'Anne Oteli Projesi' uygulamaya konuldu. 

Proje kapsamında yeni doğum yapan annelerin, yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören annelerle bebekleri arasındaki duygusal bağının koparılmadan annelerin kalacakları ve annenin doğum sonrası dönemini ev ortamında, daha rahat ve konforlu bir şekilde geçirmesi amacıyla yapıldı" dedi.
Doğum yapan annelerin modern ve konforlu yerlerde kalmasının sağlandığını söyleyen Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Soner Şahin, şöyle dedi:
"Annelerin ilk dönemlerinde özellikle yenidoğan bölümünde takip edilen bebeklerin annelerini bu süreçte otelimizde ağırlıyoruz. Bebeği yoğun bakımda olan anne otelde tüm ihtiyaçları karşılanacak şekilde hizmet sunuluyor. Bebekler bu uygulamada anne sütünden mahrum da kalmıyorlar. Annelerin modern, konforlu ve layık oldukları yerlerde kalması sağlanıyor."

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki