Altyapı Hatları Temizleniyor

18 Ağustos 2015, Salı - 14:09

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, İzmit Bulvar bölgesindeki kanalizasyon ve yağmursuyu kollektör hatları ile ızgaraların temizliklerini yapıyor.

 

İl genelinde 5077 km uzunluğunda kanalizasyon ile 348 km uzunluğunda yağmursuyu kollektör hattı işleten İSU Genel Müdürlüğü, bu hatların periyodik olarak bakımlarını yaparak sağlıklı ve düzenli olarak çalışmalarını sağlıyor. 

Kurumun İçmesuyu ve Kanalizasyon Daire Başkanlığı ile İzmit Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmit Bulvar bölgesinde yer alan yağmursuyu ile kanalizasyon kollektör hat ve ızgaraların temizlik çalışmalarına başladı. Son teknoloji ürünü Kanal Görüntüleme araç ve robotları ile kanal ve yağmursuyu kollektör hat ve rögarlara müdahale ediliyor. Ardından Kanal Temizleme  araçları tarafından hat ve rögarların içleri yüksek basınçlı su ile temizlendikten sonra malzemeler vakumlanarak temizleniyor. Izgaralar da yağmursuları ile birlikte içine giren malzemeler vakum araçları ile temizlenerek düzenli akışları sağlanıyor. Üç gün sürecek çalışmalarda temizlenen bölgeler, ayrıca yıkama araçları ile yıkanarak dezenfekte ediliyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki