Altunyuva: Bu şekildeki son tören

23 Nisan 2015, Perşembe - 22:33

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle CHP, Atatürk büstüne çelenk bıraktı. Törende konuşan İl Başkanı Cihat Altunyuva, “Bugün bu şekilde burada son kez tören yaptığımızın farkındayız” dedi

 

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Valilik bahçesinde bulunan Atatürk büstüne CHP İl örtgütü çelenk bıraktı.Törene CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, CHP Körfez İlçe Başkanı Tuğman Kayalı, milletvekili adaylarından Fatma Kaplan Hürriyet, Cuma Karavar, Tamer Solakoğlu, il ve ilçe kadın kolları üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açıklama yapan CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, “Bugün bu şekilde burada son kez tören yaptığımızın farkındayız. İktidar çıkardığı yönetmeliklerle bu törenleri bitirmek için elinden geleni yapıyor” dedi.

 

7 HAZİRAN YENİ BİR DOĞUŞ OLACAK

Çelenk bıraktıktan sonra açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, “Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. 95 yıl önce kurulan meclisimizi bugün başkanlık sistemini savunanlar yıkamayacaktır. 7 Haziran Türkiye Cumhuriyeti için yeni bir doğuş olacaktır. Yasama, Yürütme ve Yargı sistemi CHP iktidarında devam edecektir. CHP olarak halkımızın yanında olarak onların sorunlarına çare olacağız” dedi.

 

TÖRENLERİ BİTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR

İktidarın çıkardığı bayram kutlama yönetmeliğine tepki gösteren Altunyuva, “Bugün bu şekilde burada son kez tören yaptığımızın farkındayız. AK Parti iktidarı çıkardığı yönetmeliklerle bu törenleri bitirmek için elinden geleni yapıyor.Burada ne valiliğin ne garnizon komutanlığının ne de belediyenin hiçbir çelengi yok. Sadece Milli Eğitim Bakanlığı’nın çelengi bırakılarak sade bir tören yapılmıştır” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki