Altunyuva: Aman başkan mikrop kaparsın

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, “Başkan Karaosmanoğlu bugün Karamürsel’de kirli ve mikroplu denize girecekti. Kesinlikle ama kesinlikle o denize girmemeli. Aman başkanım mikrop kaparsınız” dedi.
22 Temmuz 2015, Çarşamba - 14:18

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, her Salı günü gerçekleştirdiği haftalık basın toplantısında Adıyaman’da ve Suruç’ta yaşanan olayları, ayrıca kongre takvimini ve Kocaeli’ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na da uyarı da bulunan İl Başkanı Cihat Altınyuva, “başkan Karaosmanoğlu bugün Karamürsel’de kirli denize girecekti. Kesinlikle ama kesinlikle o denize girmemeli. Aman başkanım mikrop kaparsınız” dedi.

AİLELERE SABIR DİLEDİ
Hem Suruç’ta hem Adıyaman’da ülkemiz gelen ölüm ve yaralanma haberleri ile üzüntüye boğuldu. Suruç’ta yaşanan 30 kişinin hayatına mal olan ve 100’den fazla insanımızın yaralanması konusunda acı katliam ile ilgili 15 milletvekilimizin oluşturduğu bir araştırması talebi var” diyerek araştırma önergesini okudu. Ardından Altunyuva, “Adıyaman’da şehit olan uzman çavuşumuzun ailesine başsağlığı diliyorum. Suruç’ta ölenler arasında KOÜ’lü öğrencilerde varmış. Ailelerine sabır diliyorum.

KOALİSYONUN TEK ENGELİ ERDOĞAN’DIR
Biliyorsunuz ki seçimlerden sonra CHP olarak AKP’siz bir koalisyon talep ettik. Ancak MHP ödünsüz bir karar aldı. AKP’nin ya HDP ile ya da CHP ile koalisyon kurma zorunluluğu var. Görüşmeler sürüyor, umarım bir uzlaşma sağlanır ve devletimiz hükümetsiz kalmaz. Hükümet kurulmazsa Türkiye yeni bir krizin içine girecektir. Erken seçim yaşanırsa yine aynı tablo oluşacaktır. Sağduyuya davet ediyorum. Hükümetin kurulamamasında en büyük engel Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dır. Kendisi bir koalisyon kurulmasını istemiyor. Yaptığı açıklama ve tehditlerle görüşmelere darbe indiriyor” ifadelerine yer verdi.

ÇED’TEN OLUMSUZ RAPOR ÇIKMALI
İlimizdeki bazı değerlendirmelerde bulunan Altunyuva, “Kentimiz ile ilgili konulara gelince ise ilimizde işçi kıyımları haberlerini alıyoruz. Her gün kentimizde işten çıkarılan işçiler illetoplumsal huzursuzluk yaşıyoruz. Ayrıca Akçaovatarafındaki Sungurlu Barajı meselesi ise çiftçiyi tehdit ediyor. Oluşturulacak ÇED raporunun olumsuz olması konusunda CHP olarak çaba harcayacağız. Köylümüz bu barajı istemiyor. Başka uygun bir baraj yapılmalı.

AMAN BAŞKAN MİKROP KAPARSIN
Ayrıca Gebze’de askeri kışlalar TOKİ aracılığıyla Büyükşehir’e devredecekmiş. Bu konu için ilgililerden bir açıklama bekliyoruz. Her yıl Büyükşehir Belediyesi tarafından 6. Sınıf öğrencilerine 100 binin üzerinde tablet dağıtılıyor. Dağıtılan tabletlerin bozuk olması yine gündemde. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na ayrıca bir hatırlatmada bulunacağım. Kendisi Karamürsel’de bugün kirli ve mikroplu denizegirecekti. Kesinlikle ama kesinlikle o denize girmemeli. Aman başkanım mikrop kaparsınız” dedi.

KONGRE SÜRECİ BAŞLIYOR
Devamında kongre takvimi için konuşan Altunyuva, “ Bu ayın 20’sinden itibaren genel merkezimiz il ve ilçelere Temmuz 28e kadar delege listelerini göndermiş olacak. Bizde oy kullanacak delegelerimizin sayısını belirlemiş olacağız. Ardından muhtarlıklarda askı süreci başlayacak. 28 Temmuz-3 Ağustos arası askı tarihidir. Aynı zamanda itiraz tarihidir. İlgilileri zaman zaman bilgilendireceğiz. 28 Eylül- 25 Ekim arası ilçe kongreleri 11 Kasım-29 Kasım tarihleri arasında il kongremiz gerçekleşecektir. Listeler geldiği andan itibaren 28 Temmuz öncesi ilçe başkanlarımız ile bir araya geleceğiz” dedi.

BAYRAMLAŞMADA İKİLİK BİTMELİ
Açıklamasının sonunda Kent Bayramlaşmasına değinen Altunyuva, “bu konuda bizlere haksız eleştiriler ve suçlamalar geliyor. Dini bayramlarda gelenek haline geldi ve bu bayramda 23. Üs kutlandı. Ben bu uygulamanın ilk başladığı tarihte ADD’de görev alıyordum. O dönemde Sivil İnisiyatif Platformu başlatmıştı bu uygulamayı. Büyükşehir bu uygulamaya destek vermiştir. Bu güzelliği kendi tekeline almak isteyen AKP zihniyeti kendisine yandaş dernekler ile bu uygulamayı sahiplendi ve Büyükşehir’i araya soktu. Diğer yandaş olmayan dernekler dışlandı. Kent Bayramlaşmasının adı protokol ve AKP bayramlaşmasıdır. Bu ikilik kaldırılmalıdır” dedi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki