Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın

11 Mart 2015, Çarşamba - 11:31

 

Kocaeli valisi Hasan Basri Güzel istiklal marşının kabul edilişinin 94.yıldönümünde bir mesaj yayımladı,Güzeloğlu mesajında;

 

 

Türk Milleti’nin bağımsızlığına ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 94’ncü yıldönümünü kutluyoruz.

 

Tarih boyunca fedakarlığı, birlik ve beraberliği, vatan sevgisi ile büyük kahramanlıklar gösteren aziz milletimiz, hür ve müstakil yaşayarak bugünlere gelmiştir. Bunun en güzel örneklerinden biri Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen bağımsızlık mücadelesidir. Milletimiz bu süreçte, kenetlenerek, birlik ve beraberliğinden aldığı güç ile eşsiz bir direnişe ve şahlanışa imza atmıştır. Bağımsızlık sürecinde aktif rol alan ve eşsiz dizeleriyle halkımızın hislerine tercüman olan büyük şair, vatansever ve dava adamı Mehmet Akif Ersoy’da İstiklal Marşı ile bu kahramanlığı ölümsüzleştirmiştir.

 

            İçinde yaşadığı toplumun değerlerini çok iyi bilen Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı ile milletimizin duygu ve düşüncelerine en iyi şekilde tercüman olmuştur. Mehmet Akif Ersoy, halkımızın gönül ve ruh dünyasına öylesine çarpıcı bir şekilde hitap etmiştir ki, İstiklal Marşımız onun kaleminden çıkarak, yüce milletimize mal olmuştur. Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı ile sadece Kurtuluş Savaşı’na değil, milletimizin tarihsel yolculuğuna, gönül ve ruh yüceliğine ışık tutmuştur. İstiklal Savaşı’na eşsiz destek veren Mehmet Akif Ersoy, “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın” derken verilen mücadelenin büyüklüğünü en veciz şekilde ifade etmiştir.

 

            Aziz Milletimizin sahip olduğu milli birlik ve beraberlik idealini en güzel şekilde ifade eden İstiklal Marşımız,  ay yıldızlı Bayrağımız göklerde özgür bir şekilde dalgalandıkça Milletimizin ortak sesi ve ortak vicdanı olmaya devam edecektir.

 

             Bu duygu ve düşüncelerle; İstiklal Marşımızın kabulünün 94’ncü yıldönümünü kutluyor,  başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve Milli Mücadelemizin tüm Kahramanlarını minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun.Dedi

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki