Alacaklı işçiler çatıya çıktı

Kartepe'de faaliyet gösteren bir fabrika’da müteahhit firma elemanları olarak çalışan işçiler, alacaklarını alamayınca çatıya çıkarak intihar teşebbüsündü bulundu
26 Aralık 2015, Cumartesi - 18:18

Edinilen bilgilere ve iddialara göre; Kartepe İlçesi Arslanbey Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir fabrikada(Modül Çelik)  saat 21.30 sıralarında oldukça hareketli dakikalar yaşandı. İddialara göre;  fabrikada Damla Çatı isimli müteahhit firma elemanı olarak çalışan 2 işçi, 6 aydır alacaklarını alamadıkları için krize girdi. İşyerinin çatısına çıkan işçiler 21.30 sıralarında çıktıkları çatıda bir de ateş yaktı. İşçiler Damla Çatı firmasından toplamda 135 bin lira alacaklarının öne sürdü.

2 SAAT ÇATIDA KALDILAR

Kahramanmaraşlı olan Ramazan B. ile İsmail D.  Çatı yukarda yetkililerin gelmesini bekledi. Müteahhit firma sahibine ulaşamayan Modül Çelik yetkilileri iki saate yakın çatıda duran işçilere kendileri paralarını vereceklerinin taahhüdünü verince iki çalışan çatıdan inmeyi kabul etti. İki saat sonunda çatıdan indirilen iki şahıs alınan ifadelerinin ardından evlerine gönderildi. 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki