CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 31 Mart yerel seçimler sonrası ilimizde seçilerek görevlerine başlayan muhtarları tek tek telefonla arayarak tebrik ediyor.

31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden bir aylık zaman geçmesine rağmen Türkiye hala yerel seçimleri konuşmaya devam ediyor. Nisan ayında İstanbul seçimleri itirazlarında aktif görev alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, YSK kararı sonrası kentimizde seçilen muhtarları telefonla arayarak tebrik ediyor.

VATANDAŞ İLK OLARAK SİZLERİN KAPISINI ÇALIŞYOR

Akar, vatandaşların ilk kapısını çaldığı kişilerin muhtarlıklar olduğunu belirterek şunları söyledi: “Kentimizde 472 muhtarımız var, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde milletimizin takdiri ile 5 yıllık bir görevi teslim aldılar. Yerel yönetimlerin ilk basamağı olan muhtarlık ve muhtarlarımız vatandaşlarımızın ilk kapısını çaldığı ve sorunlarını ilettiği bir makam olarak ayrı bir öneme sahiptir. Bulundukları köyün ve mahallenin kanaat önderleri olarak, yurttaşlarımıza ilk elden dokunan Muhtarlarımızla birlikte çalışacağız. Muhtarlık kurumunun güçlü olduğu bir Türkiye’de, demokrasinin de güçleneceğini, kökleşeceğini biliyorum”

BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

CHP olarak parlamentoda muhtarların sesi olduklarını belirten CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, bugüne kadar vermiş oldukları Kanun Teklifleri ile birlikte Muhtarların birçok sorununu gündeme getirdiklerini ve çözülmesini sağladıklarını önümüzdeki süreçte de yine muhtarlarla beraber çalışacaklarını söyledi.