AKAR; ÇÖP FABRİKASI İÇİN DOĞRU YER SEÇİLMELİ

10 Nisan 2016, Pazar - 11:57

Körfez Muhtarlar Derneği’ni ziyaret eden CHP Kocaeli Milletvekili ve PM Üyesi Haydar Akar, başta çöp fabrikası olmak üzere ilçeye yapılacak yanlış yatırımlara karşı muhtarların seslerini yükseltmesi gerektiğini söyledi

 

CHP Kocaeli Milletvekili ve PM Üyesi Haydar Akar, Körfez’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar ve ilçe yöneticilerinin de eşlik ettiği ziyaretlerde Akar’ın ilk durağı, geçtiğimiz hafta mecliste kendisini ziyaret eden Körfez Muhtarlar Derneği oldu. Dernek Başkanı Yusuf Yanar ve İlimtepe Muhtarı Kazım Elmas’la ilçede yapılması gündemde olan çöp fabrikasına ilişkin görüş alışverişinde bulunan Akar, muhtarların bu konuda sessiz kaldığını belirtti.

 

ÇÖP FABRİKASI İÇİN DOĞRU YER SEÇİLMELİ

Geçtiğimiz hafta meclis ziyaretinde muhtarlara sitemde bulunan Akar, muhtarları tek tek aradığını, mektup da gönderdiğini, ancak muhtarlardan kendisine geri dönüşlerin az olduğunu belirtmişti. Bir hafta sonra kendilerini ziyarete gelen CHP Milletvekili Akar’a, ilçede yapılması planlanan çöp fabrikasına ilişkin rahatsızlıklarını dile getiren Yusuf Yanar, Körfez’de otogar, otopark ve üst geçit gibi problemlerinin de bulunduğunu belirterek destek istedi. Akar da özellikle çöp fabrikasına ilişkin, “En çok çöpü çıkartan Körfez ve Derince ilçeleri olduğu için çöp fabrikasının bu bölgeye yakın olacağı kent yöneticileri tarafından düşünülüyor. Ulaşım ve nakliye maliyeti de bu konuda önemli faktör. Burada da hiç para vermeden alacakları orman arazisi var. Her yerden ulaşım için uygun diye düşündüler. Oysa, Körfez zaten sanayiye doymuş, tek nefes alınacak ve kaçacak yeri olan İlimtepe’nin seçilmesi yanlış. Elbette çöp fabrikası olmalı, ancak yer olarak maliyetten önce insan faktörünün düşünülmesi gereklidir” dedi.

 

SESİNİZİ YÜKSELTİN

Akar, daha önce Derince Limanı’na ilişkin yapılan protestolara özellikle muhtarların katılımının olmamasının üzücü olduğunu söyleyerek, “Sizler sesinizi çıkartmalısınız, kent yöneticilerine ve milletvekillerine de bu konudaki şikayetlerinizi iletmelisiniz, muhtarlar olarak birleşip sesinizi yükseltmelisiniz ki bir şeyler değişebilsin” dedi. Akar, bu konuda CHP  milletvekilleri olarak her zaman kendilerine destek vereceklerini belirti. Akar, mecliste de konuyu gündeme getireceğini söyledi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki