AK Partili kadınlar, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Dayanışma Günü’nde yapılan açıklamaların samimi olmadığını belirterek hep birlikte mücadeleye çağırdı.

AK Parti İl Kadın Kolları, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Dayanışma Günü’nde sahaya indi. Merkez Bankası’ndan Sabri Yalım Parkı’na kadar yürüyen kadınlara, Büyükşehir Belediye başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti İl başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Milletvekili İlyas Şeker,  Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan, Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir, Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna da destek verdi.

 

‘SAHTE GÖZYAŞI DÖKMEDİK’

Sabri Yalım Parkı’na kadınlar adına açıklama yapan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, Bizler AK Parti’nin 5 Milyona yaklaşmış kadın üyesi adına genel geçer cümleleri kurmak ve dostlar alışverişte görsün misali buluşmalar için toplanmadık. Dünyada kadın ve şiddet kelimelerini kullanarak oluşturulmuş cümleler ile ülkemizde ya da yurtdışında siyasi istismar yapanlar gibi üstünlük taslamak için de toplanmadık. Sadece kendi rahatlığını ve konforunu düşünüp her fırsatta sahte gözyaşları dökenler gibi olmak için de burada değiliz. 17 yılı aşkın iktidarımızda her daim ortaya koyduğumuz samimiyet ve sorumluluk bilincimizle bu derinden kanayan yaraya derman olmaya çalıştık” dedi.

 

‘SAMİMİYETE ÇAĞIRIYORUZ’

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın bu konuda gösterdiği duyarlılığı da hatırlatan Yılmaz, “Gerek partimiz gerekse kurulan tüm hükümetlerimiz ve özellikle de kadından sorumlu bakanlarımızın tavizsiz mücadeleleri ve saygın çabaları apaçık ortadadır. Hal böyle iken her “kadın” konusu gündeme geldiğinde veya acı bir hadise yaşandığında devletimizle dayanışma yerine bir takım çevrelerin, bu meseleyi istismar etmeleri, kendi çirkin siyasetlerine malzeme yapmaları da bir başka hakikattir. Dolayısıyla biz bugün öncelikle herkesi genel geçer açıklamalar yapmak yerine samimiyete davet ediyoruz” diye konuştu.