AK Partili Kadınlar Karanfil Dağıttı

09 Mart 2015, Pazartesi - 15:51

Ak Parti Çayırova İlçe Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bir dizi program gerçekleştirdi. Gün içerisinde Fatih Caddesinde esnaf ziyareti yapan AK Partili kadınlar karşılaştıkları bayanlara çiçek takdim ettiler. Günün ilerleyen saatlerinde Belediye Kültür Salonunda hazırlanan program ile günün anlamına yakışır bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Her yıl olduğu gibi bu yılda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bir dizi program hazırlayan AK Parti Çayırova İlçe Kadın Kolları, Hacer Banu Çürüksulu Demir Başkanlığında günün anlamına yakışır bir şekilde kutladılar. İlk olarak Fatih Caddesinde esnaf ziyareti yapan Ak kadınlar, cadde esnafına ve caddedeki bayanlara karanfil takdim ettiler. İlçe Başkanı Zafer Kılıç ve Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin de katıldığı program vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılandı. Cadde esnafıyla bir araya gelen AK Parti heyeti, vatandaşlar ile hoş sohbetin ardından genel anlamda gelen soruları da yanıtladılar.

Kadınlar Başımızın Tacıdır

Günün ilerleyen saatlerinde program Belediye Kültür Salonunda devam etti. Programın açılış konuşmasında, Kadına yönelik şiddeti kınayarak sözlerine başlayan İlçe Kadın Kolları Başkanı Hacer Banu Çürüksulu Demir “Bizim kadim tarihimizde, inancımızda ve kültürümüzde, kadınlar her zaman baş tacı kabul edilmiştir.  Bu topraklarda, kadın bir çiçektir. Bu topraklarda, cennet anaların ayağının altındadır. Bu topraklarda kadın, anadır, bacıdır, yardır, candır, canandır ” dedi. Selamlama konuşması yapan AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç, 2002 yılından günümüze kadar yapılan kanun değişikliği ile kadınlara tanınan hakların gözle görülür bir şekilde çok olduğunu ve yapılan ve çıkarılan kanunlar ile kadının kutsiyetinin korunması için bir çok çalışma olduğunu ifade ederek tüm kadınların bu anlamlı gününü kutladı. Daha sonra selamlama konuşması yapan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, kadınların toplumumuzda önemini vurgulayarak,  “bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Eğer kadın mutluysa ülke de mutludur” dedi. Günün anlam ve önemini vurgulamak için sahneye çıkan eğitimci Elif Seyhan’ın “Kadının toplumdaki yeri, görev ve sorumlulukları” konularında bir konuşma yaparak katılımcı bayanları bilgilendirdi. Konuşmasına kadının toplumdaki yeri ve önemi ile başlayan Seyhan, tarihten günümüze kadar hem dinimizde hem de geçmişimizde kadınlara verilen öneme dikkat çekti. Güzel nesillerin yetişmesi için kadınlara büyük bir görev düştüğünü ifade eden Seyhan “ Kadınlarımız kendilerini geliştirip, sosyal hayat ile iç içe olmalıdır. Sosyal hayat içerisinde güçlü olan kadın erdemli bir dünya için çok şey değiştirebilir” dedi. Program çerçevesinde Anadolu Kültür Derneği Folklor gurubu yaptıkları gösteriler ile güne renk katmış oldular. Figür ve karaokrafileri ile izleyenleri kendilerine hayran bırakan ekibin ardından  Türk Sanat Müziği Sanatçısı Aslı Akbaş ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Ersin Yılmaz en güzel eserlerini Çayırova’lı bayanlar için söylediler. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki