AK Parti'li gençler 28 Şubat’ı unutmadı

AK Parti'li gençler 28 Şubat’ı unutmadı
28 Şubat 2016, Pazar - 16:04

AK Parti İl Gençlik Kolları, “İkna Odalarından Karanfil Odalarına” ismiyle düzenlemiş oldukları resim sergisinde vatandaşlara karanfil dağıtarak 28 Şubat’ı unutmadıklarını gösterdi

 

AK Parti İl Gençlik Kolları yönetiminin 28 Şubat’ın yıl dönümü nedeniyle Yürüyüş Yolu’nda resim sergisi açtı. “İkna Odalarından Karanfil Odalarına” isimli sergide vatandaşlara karanfil dağıtıldı. Resim sergisinde bir konuşma yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, “Bugün, adını tarihe kara bir leke olarak yazdırmış, bilhassa mütedeyyin camianın hafızasında kapanmaz yaralar açmış, insanların kendi öz yurtlarında devlet düşmanı muamelesi gördüğü 28 Şubat postmodern darbesinin, tarih sayfalarına yazılmış en uzun ve en karanlık şubat ayının yıldönümü” ifadelerini kullandı.

 

MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
Kahraman konuşmasına şöyle devam etti: “28 Şubat, başörtülü oldukları için kardeşlerimizin liselerden, üniversitelerden, memuriyet hayatlarından, hatta ve hatta ölüm döşeğinde dahi olsalar hastanelerden kovuldukları, ellerinde devlet gücünü bulunduran 'zinde güçlerin' bu aziz vatanı işgal ettiği karanlık bir sürecin başlangıcıdır. Sadece başörtülü olduğu ya da namaz kıldığı gerekçesiyle insanların irticacı olarak fişlendiği, bu gerekçeyle disiplin soruşturmasına uğradığı, akabinde disiplin cezası aldığı ve uğradığı baskılar karşısında mesleğinden ayrılmak zorunda kaldığı, yine aynı şekilde okulunu bırakmak zorunda kaldığı, asla ve asla unutmayacağımız, unutulmasına müsaade etmeyeceğimiz bir darbedir.


İSTİFA ETTİLER
Tek suçları Müslümanca yaşama gayreti olan ve inançları gereği başörtüsü takan ablalarımız, lise ve üniversite önlerinde tartaklanmış, başörtülerini çıkarmaları için ikna odalarına alınmışlardır. 28 Şubat sürecinde, 33 bin 271 öğretmen, kılık kıyafet fişlemeleri nedeniyle disiplin soruşturması geçirmiş, 3 bin 527 öğretmenin görevine son verilmiş, 11 bin 890 öğretmene disiplin cezası verilmiş, 4 bin 625 Milli Eğitim Bakanlığı çalışanı istihbarat birimleri tarafından sözde irticayla ilişkilendirilerek fişlenmiş, yaklaşık 11 bin öğretmen ise istifa etmek zorunda bırakılmıştır.”


KAZIMA GÖREVİ AK PARTİ’YE 
“İnanç hürriyetine yapılan alçakça müdahaleye dönemin üniversiteleri, medya güçleri, devlet mekanizmaları alkış tuttu ve bu suça ortak oldu” diyen Kahraman, “Bir sabah okula gittiğinizde, birilerinin size 'Dur, başındakiyle bu okula giremezsin, yasak ' demesinin ne kadar onur kırıcı, alçakça ve haince bir uygulama olduğunu, o günü yaşamadan bilebilir misiniz? Fakat çok şükür ki bin yıl sürecek denilen 28 Şubat sürecine, halkımız 2002 yılında ‘dur4 demiş ve darbelerin, darbecilerin kökünü kazıma görevini AK Parti’ vermiştir. O günlerden bu günlere, çok yol aldık” diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki