Ak parti’den kongreye davet

29 Ocak 2015, Perşembe - 15:56

Başbakan Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek olan il kongresi için ince eleyip sık dokuyan AKP’liler davetiyeleri dağıtmaya başladı. Civelek, davetiyeleri dağıtırken aynı zamanda veda da etti.

AK Parti’nin 7 Şubat’ta yapılacak olan il kongresi ile ilgili İl Başkanı Mahmut Civelek, sendikalara davetiye vermeye başladı. Türk-İş Bölge Temsilciliği ile başlayan Civelek, davetiye olarak hazırladıkları fıstık çamını Türk-İş Bölge Temsilcisi Adnan Uyar’a verdi. Aynı zamanda sendika başkanlarına da veda eden Civelek, 16 sendikayı ziyaret edeceklerini kaydetti. Uyar, AK Parti iktidarından övgü ile bahsederek, birçok hakkın AK Parti iktidarı zamanında verildiğini belirtti. Türk-İş Bölge Temsilcisi Adnan Uyar’a kentte verdiği hizmetler için teşekkür eden Civelek, sendikaları da kongrelerinde görmek istediklerini belirtti. Civelek’e görev sürecinde sorunlarını ilettiklerini ve sorunların çözümü noktasında katkı verdiklerini belirten Uyar, “Zaman zaman bazı taleplerimiz yerine gelmese de sizin bu kentte iyi hizmetler yaptığınızı düşünüyoruz. Verilen davete mutlaka icabet edeceğiz” dedi.

TEK TEK GEZDİLER

AK Parti’nin 7 düvele kafa tutuğunu belirten Uyar, “Ancak çalışanların hak ve menfaatlerinin korunması için çalışma yapmasını bekliyoruz. Bu sorunları çözecek olan yine sizin iktidarınızdır. 1 Mayıs’ı siz tatil ettiniz, Taksim’i siz açtınız. Geçmişte birileri fon adı altında topladığı paralar sizin iktidarınız tarafından ödendi. KEY paraları ödendi. Taşeronların, 4/C’lilerin sizden beklentileri çok fazla. İnşallah bu dönemden sonra çalışanların hak ve menfaatleri daha güzel yelere gelir” dedi. Türk-İş Bölge Temsilciliğinin ardından Tek Gıda-İş Şube Başkanı Ali Bostan’ı ziyaret eden Civelek’e Bostan işçilerin sorunlarını anlattı. Anayasal hak olan örgütlenme hakkı ile ilgili ciddi yaptırımların olması gerektiğini belirten Bostan, “İşçiler anayasal hakları için örgütlendikleri için işten atılıyorlar. İşçiler sendikaya üye olduğu için işten atılmamasını istiyoruz. Sendikalı olmanın yasallaşmasını istiyoruz. Sendikasız iş yeri olmamasını talep ediyoruz” dedi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki