AK Parti’de sandık eğitimi başladı

06 Mayıs 2015, Çarşamba - 22:23

 

AK Parti 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde görev yapacak olan sandık kurulu ve müşahitlerin eğitimine başladı. Eğitimlerin startı İzmit İlçe’nin 6 mahallesinin görevlileri ile başladı

 

AK Parti’nin 7 Haziran seçimlerinden önce sandık kurulları eğitimleri çerçevesinde İzmit İlçe’nin 6 mahalle sandık kurulu ve müşahitlerinin eğitimi Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 28 Haziran, Serdar, Kadıköy, Yenidoğan, Cedit ve Karabaş Mahallesi sandık kurulları ve müşahitleri katıldı. Toplam 102 mahallenin sandık kurulu ve müşahitlerinin eğitimleri için mahalleler gruplara ayrıldı. 2-3 gün arayla yapılacak eğitimler 20 Mayıs’ta sona erecek.

 

MİLLETİN TERCİHİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ

İzmit İlçe’nin ilk eğitim çalışmasına İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, il başkan yardımcıları ve ilçe yöneticileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İzmit İlçe Seçim İşleri Başkanı Muharrem Tutuş, sandık görevlilerinin eğitiminin ilkini gerçekleştireceklerini kaydetti. AK Parti İzmit İlçe’nin her dönem seçime hazır olduğunu ifade eden İlçe Başkanı Ali korkmaz, “Bu çalışmalar diğer mahallelerimizde grup grup devam edecek. 7 Haziran seçimlerinde bu milletin tercihine sahip çıkacağız” dedi.

 

MİLLETİN KARŞISINA ÇIKAMIYORLAR

Seçimlerin ülkenin demokrasi şöleni olduğunu ifade eden korkmaz, “7 Haziran seçimleri eski Türkiye ve Yeni Türkiye’nin seçimi olacaktır. Halkımız kesinlikle yeni Türkiye’ye sahip çıkacaktır. Bu dönem Anayasayı değiştirecek çoğunluğu elde edeceğiz. İzmit’e 720 sandık var. Sabah namazı ile başlayarak milletin oyuna sahip çıkacağız. Milletin karşısına çıkamayanlar şimdiden bahane bulmaya çalıştılar. Elektrikler kesilecek, kedileri toplayacaklarmış. Bunlar milletin karşısına çıkamayanların sözleridir” dedi.

 

EĞİTİMLER ÇOK ÖNEMLİ

Sandık kurulu eğitimlerinin startını İzmit’ten verdiklerini belirten İl başkanı Şemsettin Ceyhan, “3 bin 571 sandık var. Ana kademeden 3, kadın kollarından 3, gençlik kollarından ise 3 olmak üzere 9 sandık kurulu üyemiz bulunmakta. Bina ve kat görevlilerimiz de olmak üzere en az 4 kişiye eğitim veriyoruz. Her seçim döneminde bunu yapıyoruz. Sabah saat 6’dan mazbatanın seçim kurulundan alınmasına kadar tüm seçim sürecini takip edeceğiz. Seçim alanlarda yaşanılır, sandıkta kazanılır. Bu yüzden eğitimleri önemsiyoruz” dedi.

 

SİZDE SANDIĞA ADAM OTURTACAKSINIZ

AK Parti kadrolarının 10’uncu seçimine hazırlandığını belirten Ceyhan, “AK parti her zaman sandıklara sahip çıktı. Sandığa atılan her oyu namusu olarak biliriz. AK parti’ye atılan her ak oyun mazbataya işlenmesi için tüm enerjimizi kullanırız. Eğitimler çok faydalı olacaktır. Muhalefet partileri 15 gündür kediler, elektrik kesintileri ile 30 gün sonra yaşayacakları mağlubiyetin kılıfını arıyorlar. 3 bin 571 sandık için tüm arkadaşlarımızı eğitimden geçiriyorsak, siz de sandığa adam oturtacaksınız. Tabi adam bulabilirseniz” dedi.

 

HER YERDE AK PARTİ VAR

AK Parti’nin kurumsal kimliği ile en iyi çalışmayı yapacağını belirten Ceyhan, “Bu seçim iktidarımızın dördüncü dönemi teyit edileceği, yeni anayasanın yapılacağı, çözüm sürecinin altının bağlanacağı bir seçim olacaktır. 1 Mart’ta başlayan SKM çalışmalarımızla birlikte her gün sahada çalışıyoruz. 15 nisan itibariyle 11 milletvekili adayımızla ilçelerde ayrı ayrı çalışma yapıyoruz. Tüm programlarımız seçim gününe kadar belirlendi. Biz 13 yıldır iktidardayız. Yine sokaklarda, caddelerde, evlerde, köylerde, gençlerle sohbette, evde kadınlarla yine AK Parti var” dedi.

 

MUHALEFET ACZİYET İÇİNDE

Milletin muhalefetin numaralarını yutmayacağını ifade eden Ceyhan, “Biz iktidar olmamıza rağmen halkın içinde çok güzel yürüyoruz. Beyannameleri görüyoruz. Asgari ücrette CHP 1500 lira, MHP ise ayıp olmasın diye 1400 lira demiş. Bu da gösteriyor ki bu beyannameler bir laboratuarda çıkmış. CHP’nin alanda gezen adayı yok. MHP’nin ilk adayı ise çark edip açıklamalarını değiştiriyor. CHP’nin bir adayı ise çıkıp Alikayha’yı ilçe yapacağını söylüyor. HDP Kocaeli’de acziyet içinde olacak. Muhafazakar Kürt kökenli kardeşlerimiz, Diyaneti kaldıracağım diyorsa, Lezbiyenlerin haklarını savunacağım diyorsa inanıyorum ki oy vermeyecekler” dedi.

 

EN BÜYÜK MİTİNGİ YAPACAĞIZ

23 Mayıs’ta yapılacak olan büyük mitinglerinin yine en büyük miting olarak yapacaklarına inandıklarını belirten Ceyhan, “Başbakanımızı ilk kez mitingde karşılayacak olan bizler en iyi şekilde çalışarak bu mitingden de alnımızın akıyla çıkacağız. Seçim sonuçlarını ortaya koyacak olan mitingimizi en iyi şekilde yapacağız” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki