Ak parti’de eğitimler başlıyor

27 Şubat 2016, Cumartesi - 23:52

Ak parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, genişletilmiş birim başkanları toplantısında, “Nisan ayından mayıs ayına kadar Derbent Otel’de parti üyelerine üç konuda eğitim verilecek” dedi.

Ak parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Teşkilatı’nın birim başkanlarıyla Mevlana Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Ak parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın yanı sıra il yönetimi, ilçe başkanları, kadın kolları başkanları, gençlik kolları başkanları, il icra kurulunun 14 birim başkanı ile bir araya gelerek Birim Başkanları Toplantısı’nı gerçekleştirdi. 15 ayrı masada bulunan birim başkanları kendi içlerinde toplantılarını gerçekleştirdi.

MAYIS AYINA KADAR SÜRECEK

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ceyhan, eğitimin nisanın ilk haftasından mayıs ayına kadar süreceğini belirterek, “Derbent Otel’de gerçekleştireceğimiz eğitime her ilçeden yaklaşık 150 kişi katılacak. Sizlerin taleplerinden yola çıkarak derslerimizde teşkilatçılık ve ideal teşkilatçılık, yeni anayasa, başkanlık sistemi ve yeni Türkiye konusunda bilgilendirme yapalım istiyoruz. Üçüncü konu olarak da dış politika ve ekonomi gibi konularımızı ele alacağız” şeklinde konuştu.

“TEŞKİLATÇILIK PEDAL ÇEVİRMEK GİBİ”

Ceyhan, “Gerçekten gayretli çalışmalar ortaya koyduk, Sayın Bakanımız Fikri Işık ‘Teşkilatçılık bisiklete binip pedal çevirmek gibi’ demişti. Teşkilatçılık da öyle. Biraz dinlenelim zaten en yüksek oyu aldık, biraz yatalım dersek teşkilatlar olarak bisikletten düşer gibi düşeriz. Bir iki aylık dinlenmeden sonra Kocaeli teşkilatları olarak ne zaman, nerede, ne yapacağımızın takvimini belirleyip yola devam ediyoruz. 12 ilçe belediyesi ve büyükşehir belediyesi AK Parti’den. Bu gayretiniz, çalışmalarınız, fedakarlığınız olmasa biz bunu başaramazdık” dedi.

ÜYE ZİYARETLERİ YAPILACAK

Sözlerini sürdüren Şemsettin Ceyhan, “Genel merkez, il ve ilçe başkanları, kadın kolları, gençlik kollarıyla teşkilatçılık bir bütündür. En önemli çalışmamız üye güncelleme çalışmamız. Kocaeli’de yaklaşık 250 bin tane mevcut üyenin ziyaret edilmesi ve güncel konularla alakalı paylaşımlar yapmayı hedefliyoruz. Yaklaşık yüzde 20’sini tamamlamış bulunuyoruz. Belediye başkanlarının yapmış olduğu çalışmaları da görmek için yerel yönetimler danışma meclisini düzenleyeceğiz. Derdimiz belediye başkanlarımızı eleştirmek değil, belediye başkanlarımızın top yekün yanında olmak” ifadelerine yer verdi.

“GÜVENLİK GÜÇLERİ MÜCADELE İÇİNDE”

Son olarak Türkiye’nin terörle mücadelesinin devam ettiğini söyleyen Başkan Ceyhan, “Güvenlik güçlerimizin tamamı güçlü bir şekilde operasyonlarını icra ediyor. Türkiye’yi teröristten uzak tutmak adına gerçekten mücadele içerisindeler. Türkiye emin adımlarla yeni Türkiye ve büyük Türkiye olma yolunda ilerliyor. Türkiye büyük bir ülke. Bir tek şehidimiz olmasın, bir tek anamızın yüreği yanmasın diye çabalıyoruz. Ben tekraren her birinize katıldığınız için teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki