Ak parti zafer’e ulaştı

Seçmen son sözü söyledi,Koalisyon istemiyoruz dedi
02 Kasım 2015, Pazartesi - 01:09

 

1 Kasım Erken genel seçimde sandıkların açılması ile birlikte AK Parti’de büyük heyecan yaşandı. Ülke genelinde sonuçların kesinleşmeye başlamasının ardından il ve ilçelerde adeta kutlamalar yapıldı. İl binasının önünde kutlama için hazırlıklar yapılırken, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan tebrikleri kabul etmeye başladı. İl binasına ilk olarak eski İl Başkanı Mahmut Civelek, ardından İl Başkanı Şemsettin Ceyhan geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, MKYK üyesi ve Milletvekili Zeki Aygün’e partiye ilk gelenler arasında yer aldı.

 

 

CEYHAN’DAN İLK AÇIKLAMA
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, sandıkların yüzde 55’inin açıklanmasının ardından ilk açıklamayı yaptı. Ceyhan, şu anda hedeflerine ulaştıklarını ve yüzde 52 oranında oy alacaklarını tahmin ettiklerini kaydetti. 7 milletvekili çıkaracak oyu aldıklarını ifade eden Ceyhan, “Halkımıza bize olan güvenleri için yürekten teşekkür ediyoruz. 7 Haziran’da verilen mesajı unutmadık ve halkımız bize bunu unutturmayacak” dedi.

 

BAŞKAN: SEVİNÇLİYİZ

Seçim sonuçlarının kesinleşmesiyle birlikte açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Sevinçliyiz. Demokrasi çok güzel bir idare şekli. Kocaeli halkının yüzde 90’ı sandık başına gitti. hava güzeldi ve sonuçlarda güzel oldu. 7 haziran’da bir milletvekilimizi HDP’yi kaptırdık. Onu şimdi geri aldık. Tüm illerde büyük bir artış aldık. Kocaeli’deki sıçrama Türkiye’deki sıçramayı gösteriyor. Kocaeli’nin güzel insanlarına hizmet etmekten büyük onur duyuyorum” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki