Ak parti seferberlik başlattı

AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısında gençlik kollarının tekbir ve şehitler için attığı sloganlar eşliğinde konuşan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 1 Kasım seçimleri için seferberlik başlattıklarını söyledi
26 Ağustos 2015, Çarşamba - 23:47

AK Parti İl teşkilatının 80’inci İl Danışma Meclisi toplantısı Antikkapı’da gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını Tanıtım ve Medya Başkanı Ahmet Berberoğlu’nun yaptığı toplantıya Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Cemalettin Kaflı, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eski milletvekili Eyüp Ayar, eski il başkanı Mahmut Civelek, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Geçtiğimiz ay danışma meclisi toplantısında yazılı soru ve cevap yapılırken, bu ay sözlü sorular soruldu. ESKİLER KATILDI

1 Kasım erken genel seçim kararının ardından yapılan ilk danışma meclisi toplantısında uzun zamandır danışma meclisi toplantılarına katılmayan eski yöneticilerin gelmesi dikkat çekti. Danışma Meclisi toplantısı geçtiğimiz ay yapılan toplantı gibi geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi. Toplantıda 7 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olan isimlerinde yer aldı. Antikkapı’da yapılan toplantıya yaklaşık 1500 partili katıldı. Toplantı salonunda yer kalmaması nedeniyle bazı partililer ayakta kaldı.

YOL HARİTASI BELLİ OLACAK

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, hafta içi ve akşam saatinde danışma meclisi toplantısı yapılmasına rağmen teşkilat üyelerinin yine Antikkapı’ya sığmadığını kaydetti. Partinin istişare kurulu üyelerini gidip ziyaret ettiklerini belirten Ceyhan, “Seçim sürecinin ardından bu çalışmalara devam edeceğiz. İlçe başkanlarımızda ilçe istişare kurulu üyelerine gidecekler. Aday adaylık süreci, memur istifaları dahil olmak üzere önümüzdeki süreçle ilgili Cuma günü genel merkezimiz yol haritası verecek. biz de bu süreci sizinle paylaşarak çalışmalarımızı yapacağız” dedi. SEBEBİ CHP VE MHP’DİR7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi herkese eşit davranacaklarını belirten Ceyhan, “Süreç ile ilgili bizim ağzımızdan duymadığınız hiçbir iftira ve dedikoduya kulak asmayın. Bu süreci birlik ve beraberlik içinde fitneye fırsat vermeden bitireceğiz. 7 Haziran seçimlerinde biz gerekli mesajı aldık ve gereğini 45 günlük takvimde yaptık. Cuma gününden sonra oluşacak hükümette 3 HDP’li bakan varsa bunun birinci sorumlusu CHP ve MHP’dir. MHP çıkacak diyecek ki AK Parti, HDP’li bakan yaptı diyecek. Bakanlar gidip doğuda hendek kazanlarla güvenlik görevlileri arasında kalkan olacak. Bu görüntüleri göreceğiz.

MİLLETTE ŞİKAYET EDECEĞİZ

Terörle mücadelede bizim yanımızda olmayacaksan ey MHP, ne zaman olacaksın. Siyasetten kafasını, vücudunu kimin taşın altına koyduğunu herkes görüyor. Bu millet kimin ne yaptığını çok iyi biliyor. Terörle alakalı süreçte AK Parti olarak ülkenin milli birlik ve beraberliğini sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu 60 günlük süreçte millete gidip bunları millete şikayet edeceğiz. Biz birlik olduğumuz sürece tehlike nerede gelirse gelsin biz bu memleketi size yedirmeyeceğiz, böldürmeyeceğiz, eski Türkiye’yi geri getirmeyeceğiz. 1 Kasım’da tüm teşkilat üyelerimiz her türlü fedakarlığı yapacağız. Seferberliği ilan edip canımızla mücadele edeceğiz” dedi.

SÜMEYYE ERDOĞAN İÇİN KINAMAAK

Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek, Kadın kollarının çalışması hakkında bilgi verirken, Sümeyye Erdoğan’a evlilik teklifi geldiği ile ilgili söylemleri sert bir dille kınadı. İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman da terör olaylarını kınayarak, gençlik kollarının çalışmalar hakkında bilgi verdi. İlçe Belediye Başkanları adına konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, 1 Kasım seçimlerinin yeni hedefleri olduğunu kaydetti. Toplantıda ilçe başkanları adına ise Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel selamlama konuşması yaptı.

KARAOSMANOĞLU ÇOK KIZDIK

Konuşmaların sırasında partililerin salonu terk etmesine tepki gösteren Büyükşehir belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Sarıldığımız davaya tam sarılalım. Birbirimize dayanalım, sabırlı olalım. Konuşanı dinleyelim. Burada konuşanı dinleyeceğiz, yapmazsak bereketi kaçar. Sümeyye Erdoğan’a saldıranlar, biz güçlü olursak bunu yapamaz. Bir gazete benim milletvekili adayı olduğumu yazmış. Tam bir yalan. Yalan ve dolanlara inanmayalım. Birbirimize güvenmeliyiz. Beni üçüncü dönem büyükşehir belediye başkanı seçtiniz. Beni takip edin ve soruşturun. Hesapta soracaksınız. Bu cesaretiniz olacak. Yaptıklarımızın hesabını önce halka, sonra hakka vereceğimize inanıyoruz. DARILMAK KÜSMEK YOKBirbirimize daha güçlü sarılmalıyız. 1 Kasım seçimleri önümüzde bir eşiktir. Türkiye’nin tekrar normalleşmesini sağlayacağız. Eğer sağlayamazsak Türkiye sıkıntılarla karşı karşıya kalır ve doğru dürüst hizmet olmaz. Darılmak, küsmek yok. Ben bıktım demek yok. Bizim kitabımızda böyle bir şey yazmıyor. Pes etmek yok. Sonuna kadar, kanımızın son damlasına kadar, nefesimizin sonuna kadar mücadele edeceğiz. Eşimizi, dostumuzu alıp sandığa götüreceğiz. Gece gündüz akıllı bir şekilde sandığa gidip, işi sandıkta bağlayacağız” dedi.

BARIŞTAN SÖZ ETTİRMEYECEĞİZ

Milletvekilleri adına konuşan Radiye Sezer Katırcıoğlu, Türkiye’nin dört bir yanında gelen şehit haberleri üzerine barış sürecini rafa kaldırdıklarını belirtti. Silahların üzerine beton dökülmediği sürece barıştan söz ettirmeyeceğiz diyen Katırcıoğlu, “Tüm annelere burada sesleniyorum. Silahların gömülmesi için bize destek verin. 12 Eylül’de yapılacak olan kongremizden daha güçlü çıkacağız. Seçim sürecinde halkımızın MHP’ye vereceği cevabı çok iyi biliyoruz ve bunu yapacaktır. 1 Kasım seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ı onlara yedirtmeyelim” dedi.

SABRIMIZI TAŞIRDIKLARI İÇİN SÜREÇ BİTTİ

Çözüm süreci ile ilgili milletvekillerinden İlyas Şeker teşkilat üyelerine bilgi verdi. 23 Temmuz’a kadar artık devletin sabrını taşıran olayların olduğunu ifade eden Şeker, “O bölgede birçok olaya göz yumduk devlet olarak. Bir daha kan akmasın, analar ağlamasın diye görmezden geldik. 23 Temmuz’da uykuda uyuyan iki polisi şehit etmeleri bardağı taşıran son damla oldu. Onun ardından devlet gereği neyse onu yapmaya başladı ve yapmaya devam edecek. Karşı taraf silahları bırakmadığı sürece bu devam edecektir. Artık boş ovalar bombalanmıyor. Kendi silahlarımızla, insansız hava uçaklarımızla, kendi yazılımlarımızla belirlenen koordinatlarla müdahale ediliyor. 912 terörist etkisiz hale getirildi. Bu arada şehitlerimiz de oluyor. Bu operasyonlar devam edecek” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki