AK Parti seçime sıkı sıkıya sarıldı

06 Ekim 2015, Salı - 13:25

AK Parti İl başkanlığı tam ilçelerin teşkilat, muhtarlık, STK, kanaat önderleri ile ilgili bilgilerin olduğu dosyaları 25 günde hazırlayarak tüm milletvekili adaylarına dağıttı. İl Başkanlığı 11 Kasım’da ise Danışma meclisinde seçim beyannamesini değerlendirecek

 

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, milletvekili adayları ile il başkanlığında değerlendirme toplantısı yaptı. Seçim beyannamesinin açıklanmasının ardından yapılan toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Milletvekili adayları Sami Çakır, Cemil Yaman, Halit Çokan, Erkan Aksoy, Şener İnce katıldı. Milletvekili adayı Müge Olşen rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamazken, SKM Başkanı Mehmet Uzunoğlu ve İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman’da hazır bulundu.

BİZ SÜKUNET İSTEDİK

Toplantının ardından tüm adaylar birlikte görüntü verdikten sonra il başkanı Şemsettin Ceyhan, yapılan değerlendirme hakkında bilgi verdi. Şehitlere başsağlığı dileyen Ceyhan, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında yapılan seçim güvenliği toplantısına değinen Ceyhan, “Toplantı içerik olarak güzel geçti. Biz toplantıda seçimin sükunet içinde geçmesini temenni ettim. Hiç bayrak asmayalım, yollarda stant açmayalım, pankart asmayalım dedik. İl binalarına dahi bayrak asmayalım dedim. Maalesef diğer partiler seçim kanununda verilen hakları kullanmak istedi ve seçim büroları ve parti binalarında bayraklar asılmasını istedi” dedi.

BEYANNAME HALKIN TALEPLERİNDEN OLUŞUYOR

Ankara’da beyanname sunumuna gittiklerini söyleyen Ceyhan, “7 Haziran seçimlerinin ardından milletimizin Kocaeli ve Türkiye genelinde beklentilerini ve taleplerini aldık. Bunların hepsini genel merkez çalıştı. Ülkenin gerçeği topyekun değerlendirildi. Çıkan seçim beyannamesi ülkenin taleplerini karşılıyor. Emeklinin, asgari ücretlinin, gencin ve kadınların beklentilerine yüzde 100 karşılamasa da bu orana yakın bir karşılama var. Diğer partilerin beyannamelerini gördük. CHP 7 Haziran seçimlerinde verilen beyannamesini açıkladı. Onların beyannamesi için söylenecek söz yoktur.

TAŞERONLAR KADROYA ALINACAK

Çiftçilerin aldığı gübrede alınan KDV kaldırılacak. Bunu 7 Haziran seçimlerinde bize çitçiler söylendi ve genel merkezimiz bunu dikkate aldı. Taşeronlar belli bir periyotla asıl işçi olmaları için gerekli değişimler önümüzdeki günlerde başlayacak. Emeklilere 2016 yılında 1200 liraya denk gelecek şekilde ayda 100 lira seyyanen zam gelecek. Bu beyannamenin bu kentteki beklentileri karşıladığına inanıyorum. 1 Kasım’a kadar verdiğimiz vaatlerin nasıl yapılacağına onlara anlatacağız” dedi.

VEKİLLERE DOSYA VERİLDİ

11 Ekim Pazar günü Antikkapı’da saat 09.30’da başlayacak olan Danışma Meclisi toplantısını icra edeceklerini söyleyen Ceyhan, “Bakanımız bu danışmada beyanname değerlendirmesi yapacak. Kocaeli’de miting yapılma kararı alındı. 16 Ekim Cuma günü miting yapılacak. Saat ve yeri henüz belirlenmedi. Bugün yaptığımız toplantıda beyanname, miting ve 11 Kasım’daki danışma toplantısını değerlendirdik. Yol haritamızı belirleyeceğiz. Milletvekili adaylarımıza her ilçenin her mahallesinin bilgilerini içeren bilgilerini milletvekillerimize teslim ettik.

SANDIK GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ

Özellikle doğu illerinde seçim güvenliği ile sandık birleştirilmesi ile ilgili YSK’nın talebi iptal etmesine değinen Ceyhan, “Bir çok ilde bazı sandıklarda hiçbir partiye oy çıkmıyor ve sadece bir partiye oy veriliyorsa burada bir şüphe vardır. Ama konu doğu olunca ne CHP ne de MHP elini kıpırdatmıyor. Bu seçimlerin en önemli gündemi seçim güvenliğidir. Sandık bütünleştirme taleplerinin ne kadar haklı olduğu 7 Haziran seçimlerinin sonucundan belli oluyor” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki