Ak parti, muhalefeti ziyaret edecek

12 Ocak 2016, Salı - 13:14

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, bu hafta CHP ve MHP il başkanlarından ziyaret talep edeceğini belirtti. Ceyhan, ziyaretlerde yeni anayasa konusunda fikir alışverişlerinin olacağını da ifade etti

 

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, bu hafta CHP ve MHP il başkanlarından ziyaret talep edeceğini belirtti. Ceyhan, ziyaretlerde yeni anayasa konusunda fikir alışverişlerinin olacağını da ifade etti

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle seçim döneminde AKP'yi takip eden basın mensuplarını Seka Park Marina Cafe'de ağırladı. Programa; medya ve tanıtımdan sorumlu il başkan yardımcısı Ahmet Berberoğlu, il yönetim kurulu üyeleri ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol da katıldı. Kahvaltılı programın ardından konuşmasını gerçekleştiren il başkanı Şemsettin Ceyhan, yeni anayasanın yapılması konusunda bu hafta CHP ve MHP il başkanlarından randevu talep edeceklerini söyledi. 

SÖZLERİNE YERİNE GETİRECEĞİZ
Ceyhan, basın mensuplarıyla buluştuğu toplantıda ilk olarak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, şunları söyledi: "Dün 10 Ocak'tı, çalışan gazetecilerimizin günüydü. İstedik ki haftaya sizlerle başlayalım. Bizi takip ederken bizden daha fazla yorulan sizlerle konuşalım dedik. Bizler AKP olarak hem Kocaeli hem Türkiye'de genel başkanımız ve başbakanımız ve teşkilatlarımızla birlikte çalışmalara ara vermedik. Bu anlamda başbakanımız 1 Kasım seçimleri öncesinde vermiş olduğu sözleri yerine getirmek üzere yopun gayret sarfediyorlar. Bunların Kocaeli'ye yansıyacak olanları ve yerel beyannamede verilen sözlerin yerine getirilmesi noktasında çalışmaları ortaya koyuyoruz. 

MESELE SADECE TERÖR DEĞİL
Türkiye, terörle olan mücadelesini de sürdürüyor. Bir yandan şehit haberleri de geliyor. İki gün önce Gebzeli şehit kardeşimiz Ümit İnan'ı da toprağa verdik. Mücadele büyük, mücadele çetin. Artık mesele sadece terör değil, Türkiye'nin ilerlemesini istemeyenler de var. Bizler yine önümüzdeki süreçte planlanan herhangi bir plan yok. Bu süreçte Türkiye için en önemli konusu yeni anayasa ve başkanlık konusudur."

ZİYARETLERE BAŞLAYACAĞIZ
Gözüken o ki sayın başbakanımızın samimi tavırlarıyla herkesin paydası bu ülkenin sivil bir şekilde, sadece AKP olarak da değil CHP ve MHP ile birlikte yeni anayasa gereklilik herkes tarafından düşünülüyor. Teknik tartışmalar elbet olacaktır. Ve olmalıdır da. Önemli olan bu ülkenin geleceğine imza atmaktır. CHP ve MHP il başkanlarıyla, HDP istisna olmak üzere kendi adımıza ziyaretler için randevu taleplerine başlayacağız. Yeni anayasayı oturup konuşma konusunda gayret göstereceğiz. İnşallah süreç bittiği zaman bu ülkenin kazanımı olacak. İlçe başkanları toplantısı için de değerlendirmeler yapan Ceyhan, "İlçe başkanlarımızı aileleriyle birlikte misafir ettik, seçim sonuçlarını değerlendirdik. Seçimsiz süreçler olacağı için önümüzdeki süreçte, nasıl çalışmalar yapılacağı konusunda sunumlar yaptık" dedi.

MESELE YÖNETİMSEL YÖNTEM
Afyonkarahisar'da haftasonu yapılan toplantıda başkanlık sistemine dair taslağın netleşmiş olabileceğini söyleyen Ceyhan, "Bunu il başkanları toplantısında öğrenebiliriz. Daha sonra kapı kapı gezmemiz gerekirse onu da yaparız. Türkiye'de eyaletler mi olacak sorusu akıllara gelebilir. Önemli olan şu ülkenin daha iyi yönetilmesi konusunda zikredilmesi gereken bir konudur. Başkanlık sistemi gelecek, ülke eyaletlere dönecek düşüncesi konuyu yanlış yere götürür. Mesele sadece yönetimsel yöntemdir. Bu ülke hür ve özgür olacak ama bu anlamda yönetimin de geleceğe göre hazırlanması gerekiyor. Konu tek başına başkanlık değil" diye konuştu. 

HDP KANDİL'DEN TARAF
HDP'ye ziyaret yapılmaması hakkında sorulan soruya da cevap veren Ceyhan, "HDP'nin halen Kandil ve terör örgütüyle aynı safhada durmasından dolayı biz bu tavrı gösteriyoruz. Kendini hendeğe koymaları ve onların bu hendek siyasetinden dolayı bu politikalarda milletle birlikte olmadıkları kanaatindeyiz" dedi. Ceyhan, AKP'nin vekil çıkaramadığı Hakkarı, Şırnak ve Tunceli'ye vekil atması konusuna da değindi. Hakkari için ilimizden Cemil Yaman'ın milletvekili yapılmasını değerlendiren Ceyhan, şunları belirtti:

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki