Ak Parti Kocaeli İl Başkanı: “İzgaz’ın Siyasi Karar Olduğunu Söylemek Akıl Tutulması”

Ak Parti Kocaeli İl Başkanı: “İzgaz’ın Siyasi Karar Olduğunu Söylemek Akıl Tutulması”
25 Haziran 2016, Cumartesi - 16:22

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP Kocaeli eski Milletvekili Sefa Sirmen’in tutuklandığı davanın siyasi bir kadar olduğu iddialarıyla ilgili, “Bu iddia akıl tutulmasıdır” dedi. 
AK Parti il Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın Sefa Sirmen’in İZGAZ davasından mahkum edilmesi ile ilgili “Siyasi karar” açıklamasını sert dille eleştirdi. Şemsettin Ceyhan, “CHP İl Başkanı Sarıbay’ın, ‘Sirmen’in mahkumiyeti siyasi karardır’ açıklaması tam bir akıl tutulmasıdır. Sarıbay’a davanın 30 Nisan 2001 tarihinde açıldığını hatırlatmak isterim. Sirmen’in mahkum edildiği İZGAZ Davası ANASOL-M hükumeti zamanında Başbakanlık Müsteşarlığının 1 Aralık 2000 tarihli raporuna istinaden açılmıştır” dedi.

"MİLLETVEKİLLİĞİ ZAMAN AŞIMINDAN SAYILMADI"
Ceyhan açıklamasının devamında, “Kamuoyunun yakından bildiği gibi İZGAZ davasında Kocaeli de o dönemde 15 kişi yargılanmıştı. 15 kişiden 13 kişi zaman aşımından dolayı davaları düşerken, Sefa Sirmen ve Hikmet Eranka’ya milletvekili oldukları dönem askıya alındığı için davaları zaman aşımına uğramadı ve zaman aşımından sayılmadı. Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararı 20 Mayıs 2016 tarihinde onadı ve Sefa Sirmen 6 yıl 3 aya mahkum edildi” diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki