~~Gazetemize özel açıklamalarda bulunan AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut seçim çalışmaları ile alakalı bilgi verdi. Seçimlerde herkesin memnun olacağı bir beyanname ile vatandaşın karşısına çıkacaklarını dile getiren Başkan Akbulut, hedeflerinin en az %50 olduğunu dile getirdi. Teşkilat olarak seçime şimdiden hazır olduklarını açıklayan AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, “Dilovası olarak, biz teşkilatlar olarak, belediye olarak halkın içinden çıkan halkla beraber bir adayla, bu mevcut başkanımızla da olur, yeni bir güçlü aday da olur. Hedefimiz en az %50 alarak devam etmek. Bizim karşımızda Ahmet olmuş Mehmet olmuş önemli değil. Biz Dilovası’nda devam edeceğiz. Bu da şu anlama gelmektedir; yeni projeler, mevcut projelerin devamı ve güçlü bir iktidar ile yola devam etmek. Bu da AK Parti ile gerçekleşecektir. Bizim için isimlerin önemi yok kadroların önemi var. Bizim kadromuz sağlam. Bu konuda Dilovası halkının teveccühü vardır. Vatandaşlar yine yaparsa Ak parti yapar diyecektir” şeklinde konuştu.

YOL, OKUL, EĞİTİM TAMAM
Seçimlerde herkesin memnun olacağı bir beyanname ile vatandaşın karşısına çıkacaklarını dile getiren Başkan Akbulut, “Ben yerel seçimlerden önce atanmış bir başkanım. 5 yılımı doldurmak üzereyim. O dönemde bir seçim beyannamesi yayınlamıştık. Biz o beyanlarımızın arkasındayız. Gerek Büyükşehir belediye başkanımız gerek Dilovası başkanımız ile birlikte sorunlara yönelik çalışmalar yaptık. Bu sorunları çözdük, çözmeye de devam ediyoruz. Dilovası’nda giriş çıkışlar, yol, okul, eğitim, bütün her şeyle ilgilendik. Tabi ki bizim de eksiklerimiz var. Bunları telafi etmek için kadrolarımızı güçlendirerek Dilovası’nda yeniden AK Parti olarak devam etmeyi düşünüyoruz. Biz vatandaşlarla istişare ederek yeni bir seçim beyannamesi hazırlayacağız. Yapılması gereken her şeyi konuşup çözüme kavuşturacağız. Bu beyannameyi bundan önceki belediye başkanımız, şimdiki milletvekilimiz Cemil Yaman ile mevcut belediye başkanımız Ali Toltar ile yönetimimiz ve halkımızla birlikte oluşturacağız. Bugüne kadar yapılmış olan en güzel seçim beyannamesi olacak. Halkımızın karşısına çok güzel projelerle çıkacağız” diye konuştu.

DİLOVASI BİRAZ FARKLI
Seçime güçlü bir adayla gireceklerini ve adayları sayesinde her partiden oy alacaklarından bahseden Akbulut, “Dilovası’nın yapısı biraz farklı. Halk tabanda bir ittifak oluşturdu. Liderlerin sözleri çok önemlidir. Artık halk takım tutar gibi parti tutmuyor. Vatandaş her şeyin bilincinde davranıyor. Biz Dilovası’nda iyi bir adayla çıktığımızda CHP, MHP ve HDP’den oy alacağız. AK Parti’nin mevcut oylarını da koruyacağız. Güzel bir meclis üyesi kadrosu kuracağız. Her adımımız istişarelerle olacak. Başta cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olarak biz halkımızı aldatmadık kandırmadık. Biz verdiğimiz bütün sözleri gerçekleştirdik gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Genel merkezin açıklanacak takvimine göre aday adaylık başvuruları gerçekleşecektir. Vatandaşlardan aday adaylık için bize fikir danışanlar oldu. Onlara bu takvimi takip etmelerini söyledik. Henüz kesin olarak aday adayı müracaatlarımız olmadı. Ümit ediyorum ki ayın 5 inden sonra aday adaylık başvurularını alacağız. Bize yakışan, bizimle gönlü bir olan, bu ilçeye hizmet etmek isteyen, kendisinde adaylık yeterliliğini gören, halka hizmetin Hakka olduğunu bilen, halkın arasında sevilen teveccüh sahibi, alçak gönüllü, ehliyetli liyakatli tüm adaylarla görüşmek isteriz. Allah bir kişiye nasip edecektir, nasip kimdeyse aday o olacaktır. Bizim duamız bu kişinin hayırlı olmasıdır” şeklinde konuştu.

TAŞ TAŞ ÜSTÜNE KOYMAMIŞLAR
Bugüne kadar Dilovası’nda taş taş üstüne koymamış, bir yere çivi çakmamış bazı insanlar bizleri, milletvekilimizi, başkanımızı eleştiriyorlar. Şunu bilsinler ki biz Dilovası’na 10 yıldır hizmet ediyoruz. Evet, eksiklerimiz hatalarımız var ama tecrübelendik. Biz Dilovası’na hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizi eleştirene de eleştirmeyene de bizimle olana da olmayana da hizmet götüreceğiz. Bir de bu bölgede kömürcüler sorunumuz var. Bizim de gördüğümüz bir kirlilik bir zarar var. Biz de kömürcülerin oradan kalkmasını istiyoruz ama oradaki kömürcülere verilen bir hak var. Biz oradaki halkla ve sanayicilerle bir araya gelerek orta yolu bulup kömürcülerin oradan gitmesi için çabalayacağız. Yeni bir kentsel dönüşümle Dilovası’nı güzel bir yarına taşıyacağız. Halkımız bize güvensin, Recep Tayyip Erdoğan a güvenmeye devam etsinler. Ak Partili kadrolar olarak biz yanlışın içinde bulunmadık ve Dilovası’nda 1 Nisan 2019 da yeni ve güzel projelerimizle Bismillah diyeceğiz