O Vicdansıza Gereken Yapıldı!
Mersin'de küçük çocuğa tokat attığı görüntüleri sosyal medyada paylaşılan ve büyük tepki çeken şüpheli gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlıya, 'ev hapsi' cezası verildi.

Mersin'de bir sitede oynayan çocuklar arasında tartışma çıktı. Tartışmaya ailelerin de müdahil olmasından sonra N.K. isimli şahıs 5 yaşındaki Suriye uyruklu ve Ürdün vatandaşı çocuk A.K’ye tokat attığı görüntüleri sosyal medyada kısa sürede yayıldı. Tepki çeken görüntüler üzerine harekete geçen ekipler zanlıyı gözaltına aldı.  Mersin Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada: “Türk çocuklardan birinin dişi kırılmış, diğeri ise basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek tarzda yaralanmıştır. Daha sonra olay yerine gelen ve Türk çocuklardan birinin babası olan N.K, sosyal medyada da görüldüğü üzere Ürdünlü çocuklardan birine vurarak yere düşürmüş, yerde de ayağıyla iteleyerek yaralanmasına sebebiyet vermiştir. Ayrıca Ürdünlü çocuğun ablasını da omzundan iki kez iteklemiştir. Ürdünlü çocuğa şiddetli sekilde vurarak yere düşmesine sebebiyet veren N.K, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan’ın talimatıyla gözaltına alınmıştır.” 

AK PARTİ DARICA'DAN KINAMA

Yaşanan gelişme yalnızca Mersin'de değil tüm ülke genelinde tepkilere neden olurken, bu tepkilerden en anlamlılarından birisi de Ak Parti Darıca İlçe Başkanlığından geldi. Teşkilat, "Ürdünlü çocuk" degil "çocuk" başlığı ile yayınladıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Ürdünlü çocuk" degil "çocuk"

Her çocuk bizlere bir emanet...

Mersin’de sergilenen vicdansız ve vatanımızın misafirperver iklimine yakışmayan davranış bugün hepimizi derinden yaralamıştı.

 Güzel haber saatler sonra geldi. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen görüntülerde çocuğa vuran N.K'ye sulh ceza hakimliğince ev hapsi cezası verildi. Ayrıca Mersin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından çocuğa ve ailesine psikolojik destek verileceği öğrenildi.

Çocuklar bugünün yarını, yarının umududur.