Ak Kadın ve Ak Genç Aşure Dağıttı

Ak Kadın ve Ak Genç Aşure Dağıttı
20 Ekim 2016, Perşembe - 13:22

AK Parti Dilovası İlçe Kadın Kolları ve İlçe Gençlik Kolları yönetimi, muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara Dilovası Belediye meydanında aşure ikram etti.

AK Parti Dilovası İlçe Kadın Kolları  Başkanı Gülay Artut ve yönetimi ile  İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Kaya ve yönetimi ayı dolayısıyla vatandaşlara Dilovası Belediye meydanında aşure ikram ederek Dilovalı vatandaşların Muharrem ayını kutladı.

AK Parti Dilovası İlçe Kadın Kolları ve İlçe Gençlik Kolları yönetiminin düzenlemiş olduğu Aşure dağıtım programına Ak Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut ve Yönetimi, Dilovası Belediye Başkan Yardımcısı Edip Bingöl, Dilovası Belediye Meclis Üyesi Kahraman Umuç ve Ak Partili yöneticiler eşlik etti.

Aşurenin paylaşma, dayanışma, birliktelik ile sevginin ifadesi, bolluk ve bereketi simgelediğini belirten Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut; "Bu önemli ayın bir geleneği olarak yaptıkları aşure hayrıyla birliktelik oluşturmayı ve kaynaşmayı amaçlıyoruz. Cenabı Allah, bizleri birlikten beraberlikten, iyilikten güzellikten ayırmasın. Muharrem ayı herkese hayırlı olsun" dedi.

Yaşatılan bir gelenek Müslüman toplumlar açısından ayrı bir önem taşıdığını kaydeden AK Parti Dilovası  İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Kaya, “Ülkemizin dik ve sağlıklı durabilmesi için her zaman birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Dağıtılan aşureler birlik ve beraberliğin pekişmesi adına önemli olur inşallah. Bu amaçla ilçemizde vatandaşlarımıza aşure hazırladık. Aşure etkinliği insanlar arasında ortaklaşa yaşatılan güzel bir gelenektir.” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki