AK Dilovası kongre sürecini değerlendirdi

12 Ekim 2014, Pazar - 19:51

 
 
AK Parti Dilovası İlçe Teşkilatı 5. olağan kongre süreci ile ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar gündeme dair açıklamalar yaparken, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut ise kongre sürecini değerlendirdi. 
 
İlçe Teşkilatı toplantı salonunda gerçekleşen basın toplantısına AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut ve yönetimi, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut ve yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Suat Şık ve yönetimi, İl ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve partililer katıldı.
AK PARTİ SİYASETE BAKIŞI DEĞİŞTİRDİ
Toplantının açılış konuşmasını yapan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, "Ülkemizde 2001 yılında başlayan AK Parti dönemi ile birlikte bugüne kadar ülkemizin makus tarihini değiştirecek çok önemli gelişmeler yaşanmıştır. Yerelde ve genelde iktidarını sürdüren AK Parti ülkemizde siyasete bakış açısını değiştirmekle birlikte, yıllardır yaşadığımız kaos ve kriz dönemleri, enflasyon dönemlerini sona erdirmiştir. Halkın gönlünü kazanmış bir Başbakan ve AK Parti, ülkemizde ve dünyada örneği az olan üst üste üç sefer iktidar olma özelliğini kazanmıştır. İktidarda olduğu sürece yerelde de ülkemize, Kocaeli'ye ve Dilovası'na çok büyük hizmetler yapmıştır. Devrim niteliğinde yapılan hizmetler ile ülkemizde eğitimden sağlığa, ulaşımdan altyapıya kadar sayamayacağımız bir çok hizmetler gerçekleştirmiştir. Kısacası Türkiyemiz AK Parti iktidarı ile birlikte yeni ve güçlü bir sürece girmiştir."dedi. 
DEMOKRASİDE İLKLERİ YAŞADIK
Cumhurbaşkanlığı ve AK Partide yaşanan değişime de değinen Başkan Toltar, "Ülkemizde ve Dilovamızda 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimi gerçekleşti ve Türkiye'de demokrasisi açısından bir ilk yaşandı. Türkiye de ilk kez bizler halkımız sandık başına gittik. Cumhurbaşkanımızı kendi hür irademizle seçtik. Ardından 5. Olağan üstü kongremizi yaşadık. Başbakanımızı ve genel başkanımızı seçtik. Yeni bir kabine ile başbakanımız Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu hizmetlerine devam edecek. Ülkemize ve Dilovamıza bu yeni sürecin hayırlı olmasını diliyorum."dedi. 
HALKIMIZ SAĞDUYULU OLSUN
Konuşmasına son yaşanan IŞİD ve Kobani olaylarını değerlendirerek devam eden Başkan Toltar, "Coğrafyamız da hiç de hoş olmayan şeyler yaşanıyor. Gerçekten şuan yüreğimiz kan ağlıyor. İslam coğrafyasında Müslüman kardeşlerimiz insanların hiç de hak etmediği sadece kibirlerinden ve inançlarından dolayı katlediliyor. Ancak sözde Kobani’yi bahane edenler toplumsal huzuru ve düzeni bozmak isteyenler var. Gerçekten çözüm sürecini baltalamak isteyen, eski Türkiye özlemini yaşatmak isteyen, kamu düzenini bozmak isteyenler var. Bunlar hiç de demokratik olmayan şeyler. Ülkemizin kalkınmasından çözüm sürecinden rahatsız olanlar 17 Şubat’ta, 17 Aralık’ta, 25 Aralık'ta bunu denediler başaramadılar. Halkımız sağduyulu olsun."dedi. 
YENİ DİLOVASI'NI İNŞA EDECEĞİZ
30 Mart seçim süreci sonrasını değerlendirerek konuşmasına devam eden Başkan Toltar, "30 Mart 2014 yerel seçimleri sürecini burada bulunan tüm arkadaşlarımızla birlikte yaşadık. Hep birlikte gece demeden gündüz demeden ülkemizde ve Dilovamızda istikrarın ve huzurun devam etmesi için çalıştık. Ve 30 Mart günü halkımız bize inanarak bu göreve layık gördü. Göreve geldiğimizden bu yana geçen altı aylık süre içerisinde halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirebilmek için çalışıyoruz. Dilovası gelişiyor ve bu gelişimin devam etmesi için hizmet bayrağını daha yukarı taşımak için ekibimizle, teşkilatımızla bundan sonrada çalışmaya devam edeceğiz. Dürüst bir şekilde ayrımcılık yapmadan, ötekileştirmeden eşit bir şekilde hizmet yapacağız. Halkımız yakın bir zamanda hizmetlerimizi daha iyi görecektir. Şuan plan ve projeleri üzerinde çalıştığımız bir çok çalışma var bunları zamanı geldiğinde halkımızla paylaşacağız. Kısacası halkımızın bu dönemde bizden beklentisini çok iyi biliyoruz ve bu beklentileri en iyi şekilde yapmak için çalışıyoruz. Daha yaşanılabilir bir Dilovası için çocuklarımızın geleceği için mutlu yarınlar için yeni bir Dilovası inşa edeceğiz.“dedi.
KAZANAN AK PARTİ OLACAKTIR
Son olarak yaklaşan ilçe kongrelerine de değinen Toltar, "Önümüzde il ve ilçe kongreleri var. Kongrelerimiz inşallah huzur içerisinde geçecek ve kazana AK Parti olacaktır. Kongrelerimiz ile birlikte tazelenecek yeni yönetimlerimiz daha dinamik ve heyecanla AK Partimizi 2015 yerel seçimlerine hazırlayacaktır. Kongre sürecimizde ilçe başkanlığına veya yönetime devam eden arkadaşlarımız olacak, devam etmeyen arkadaşlarımız olacak. Ancak kimse kaybetmeyecek, kazanan AK Parti olacak ve ülkemiz olacaktır. Parti içinde yarış olabilir. Bu demokratik bir yarıştır. Kırmadan dökmeden, küsmeden yine biz hep birlikte yardımlaşma içinde dayanışma için de yolumuza devam edeceğiz. Kim seçilirse hep beraber yanında yer alacağız. Tabi bu nasip kısmet işidir. Aday olan arkadaşlarımızın tek düşüncesi vardır. Ülkemize ve Dilovası'na daha iyi  hizmet etmektir. Onun için amaç belli bu amaç için herkes birşeyler yapabilme heyecanı içierisine girebilir. Ancak bu yarışın sonunda kazanan AK Parti olsun."dedi. 
AK PARTİ DESTANI SÜRMEKTEDİR
Başkan Toltar'ın konuşmasının ardından basın açıklamasını okuyan AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, “AK Parti Siyasi Hayata başladığı 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren aziz milletimize taahhüt ettiği ve bugün Yeni Türkiye olarak tanımladığımız demokratikleşme, refah toplumu, kalkınma, öncü ülke olma, ilerleme ve büyük medeniyetimizi geleceğe taşıma süreçlerinin tamamını siyasi yolculuğunun ve büyük başarı hikâyesinin bir destanı olarak gerçekleştirmektedir. 
HEDEF 2023
AK Parti demokrasiye, milletin değerlerine, ülkemizin birlik ve beraberliğine her daim sadakat gösterdi. Aynı zamanda darbe kurallarını, vesayet sistemini ve gerileme dönemlerini sona erdirdi. Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve büyük davaya inanmış kadrolarıyla birlikte yüzyılımızın kimsenin hayal bile edemediği atılımlar gerçekleşti.Bu atılımın kaynağı demokratik meşruiyet, siyasal meşruiyet ve 9 seçimde milletimizin ortaya koyduğu büyük destektir. Şimdi hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’te 2. atılımı tamamlamaktır. ”dedi.
HAYALLER GERÇEK OLDU 
Şimdiki hedefin Cumhuriyetin 100.Yılı olan 2013’te 2.atılımı tamamlamak olduğuna vurgu yapan Akbulut, “Partimiz bütün başarısını yol haritasını belirlediği 1.Olağan, 2.Olağan, 3.Olağan, 4.Olağan, ve 1.Olağanüstü kongre süreçlerinde ortaya koymuş olduğu ilke, ve sarsılmaz güvene dayalı sözleşme ile sağladı. Ülkemiz siyasi tarihine “Yükseliş Dönemi” olarak kaydedilecek bu süreçte gayretli ve inançlı çalışmalarla bir yapılamaz denen icraatlar gerçekleşirken hayaller gerçek oldu”diye konuştu.
SİYASİ DÜZEN TAKDİR EDİLMEKTE
Ak Parti’nin ülke için karanlık döneminde milletin sinesinden değeri olarak aydınlıklara ulaşmak için kurulduğuna değinen Osman Akbulut, “ Siyaset yapma anlayışı seçmenleri ve yöneticileriyle geliştirdiği iletişim modeli siyasi etkinliklerde ortaya koyduğu düzen dünyada takdir edilmekte. Bu felsefe siyasi hayatımızdan “Ben Fikri’ni çıkarmış “Biz, Ülke ve Devam” devam anlayışı getirildi. Birinci Olağan Büyük Kongremiz süreciyle, yapılışıyla ve sonucuyla bunun en mümtaz ve en yakın örneğidir”şeklinde açıkladı.
EN ÖNEMLİ AŞAMA KÖY MAHALLE SEÇİMLERİ
Kongre sürecine tam anlamıyla açıklığa kavuşturan Ak Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, “AK Parti’nin önümüzdeki hedefi; başlayan Beşinci Olağan Kongre Sürecimizle birlikte 2015 seçimlerinden başarıyla çıkmak, milletimize söz verdiğimiz gibi 2023, 2053, 2071 Türkiye’sine istikrarla, huzurla, gelişmeyle ve selametle ulaşmaktır. Milletimizin bizden beklentisi budur. Gerçekleşecek olan 5.Olağan Kongre takvimi 15 Eylül 2014 tarihinde başladı. 22 Şubat 2014 tarihinde İl kongrelerinin sonuçlanması ile büyük kongreden önceki süreç tamamlanacak. Bu süreçte ise en önemli aşama köy ve mahalle seçimleri.Delege seçimleri parti içi demokrasinin temel aşaması. Bunun için delege seçimleri köy, mahalle ve beldelerimize kayıtlı tüm üyelerimizin katılımı ile mahallinde ve sandık konularak yapılacak. Seçimler partimizin, toplumumuzun her kesimini kucaklayan adil bir anlayış ile tüzüğümüzde ve yönetmeliğimizde belirlenen ilkelere göz önüne alınarak gerçekleşecek”diye söyledi.
22 ŞUBAT 2015’TE İL KONGRELERİ OLCAK!
İl ve İlçelerde delege seçimleri tüm köy ve mahallelerde Ekim 2014 tarihinde aynı gün içerisinde yapılacağını söyleyen Kaflı, “Böylece parti içi demokrasinin ve seçmenimizle bütünleşmenin en önemli temeli köy ve mahallelerimizde atılacak. Daha sonra ise kongre takvimine uygun olarak 1 Kasım-31 Aralık 2014 tarihleri arasında İlçe kongreleri ve 22 Kasım 2014-22 Şubat 2015 tarihleri arasında da İl kongreleri gerçekleşmiş olacak”dedi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki