Ahmet Pembegüllü Caddesi tamamlanıyor

Gebze’de bulunan Ahmet Pembegüllü Caddesi’nde çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi.
27 Mayıs 2014, Salı - 15:39

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi şehir ulaşımında natif güzergâhlar oluşturarak kent genelinde trafik yoğunluğuna çözümler üretiyor. Yapılan çalışmalarla mevcut caddeler de yenilenerek kullanıma sunuluyor. Büyükşehir Belediyesi, Gebze Tatlıkuyu Vadisi’nin girişinde yer alan Ahmet Pembegüllü Caddesi’nde yapılan çalışmayla yolu genişletirken, kaldırımları da tamamen yeniliyor. 

   

GÖRME ENGELLİLERE YOL

Altyapı çalışmaları tamamlanan caddede kaldırım ve aydınlatma işleri tamamlanma aşamasına geldi. Kaldırımların tamamına görme engelli vatandaşlar için kabartmalı yol yapıldı. Ahmet Pembegüllü Caddesi, Gebze Terminali’nden başlayarak TÜBİTAK arazisi boyunca uzanan yeni Dr. Zeki Acar Caddesi’ne bağlanıyor. Cadde, Talıkuyu Mahallesi’ni çevreleyerek kuzeyde Tatlıkuyu köprüsünün bulunduğu Körfez Caddesi’yle birleşiyor. Bu iki cadde Gebze Terminali’ne şehir merkezinden kısa zamanda ulaşmak için de kullanılabiliyor.

 

14 BİN TON ASFALT

Toplam uzunluğu 2 bin 850 metre olan cadde yapılacak çalışmayla 2x2 şerit olarak düzenlendi. Yol kenarlarına bisiklet yolu da yapıldı. Bulvara 14 bin 800 ton sıcak asfalt serildi. Bulvar çalışmasında 14 bin metrekare parke, 6 bin 500 metre de bordür kullanıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki