Ahilik Haftası kutlamaları başladı

Ahilik Haftası kutlamaları başladı
26 Mayıs 2016, Perşembe - 12:06

23-29 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Ahilik Haftası” kutlamaları kapsamında oluşturulan kutlama komitesi, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na ziyarette bulundu

 

Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Ticaret İl Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Kocaeli Ticaret Odası, esnaf kooperatifleri, esnaf odaları ve Ahilik Derneği  katılımı ve desteğiyle gerçekleştirilecek Ahilik Haftası kutlamaları başladı. İlimizde dokuzuncusu kutlanacak olan Ahilik Haftası için oluşturulan kutlama komitesi Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na ziyarette bulundu.

 ODA BAŞKANLARI KATILDI

Karamürsel Alp Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ziyarete Vali Hasan Basri Güzeloğlu ev sahipliği yaparken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, Başkan Vekili Kadir Durmuş, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, Kocaeli Bakkallar Odası Başkanı Bayram Kütük, Kocaeli Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt, Derince Esnaf ve Kefalet Kooperatifler Birliği Başkanı Osman Koçyiğit, İzmit Belediyesi Koordinatörü Adnan Metin, Ahilik İl Komisyonu üyeleri ve oda başkanları katılım gösterdi.

YOĞUN ÇALIŞMA

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, “Ahilik, dayanışmayı bir arada tutan önemli bir hazinedir. Kutlama Komitesi olarak kutlamalara Sayın Vali’mizi ziyaretle başlamak istedik. Bu güzel günün bereketli, esnafımıza bol kazançlı olmasını diliyorum” dedi. Ardından konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, “Bütün teşkilatlar adına bizi ağırladığı için Sayın Vali’mize teşekkür ediyorum. Oda arkadaşlarımızla birlikte yoğun çalışma içerisine girdik. Etkinliklerimize katılımın daha yoğun olması için elimizden geleni yapacağız.”

Kutlama komisyonunu ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Güzeloğlu ise şunları söyledi: “Yapılacak olan etkinlikler esnaflığın, kardeşliğin anlaşılmasına vesile olsun İnşallah. Geçmişten bugüne esnaf odalarına hizmet eden, helaliyle kazanarak vicdan rahatıyla dönen, ertesi sabaha kepenk açan, ancak bugün aramızda olamayan ve rahmete kavuşan esnaf büyüklerimizi anıyorum. Esnaflarımızı ziyaret ettiğimde, sadeliğin, edebin, adabın her açıdan yüksek ahlakın temsil edildiği, rızık ve ticaret faaliyeti olmasına rağmen, esasen hizmet yaparak gönül kazanmayı en büyük zenginlik sayan anlayışla buluşuyoruz.İnsanlığın muhtaç olduğu ve aradığı bütün değerler, Ahi geleneğinin içerisinde vardır. İnsanın ve toplumun huzuru için bu değerlere sahip çıkılması gerekiyor. Maddi değerlerin hiçbirisi bu değerlerle bütünleşmezse anlamlı değildir. Bu değerlerle millet olduk ve koruyarak da ebediyete doğru yol alacağız. Yalan söylemeyen, haram yemeyen, bencil olmayan ve gönlü zengin olan bir esnaf anlayışıdır bizi ayakta tutan. Medeniyet geçmişimizin hiç bir döneminde utanılacak bir yanlışın içinde olmadık. Ahilik Haftası’nda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Fırsat buldukça esnaf odalarımızı ziyarette bulunmaya devam edeceğim.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki